Šlachta opět propaguje svou knihu na Parlamentních listech. To o něm říká všechno

Robert Šlachta  (ČTK)

Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se zásadním způsobem podílel na změně, která se v České republice stala v roce 2013 po skandálním policejním zásahu na Úřadu vlády. Šlachta se tehdy efektivně postaral o to, aby chystaný nástup současného premiéra Andreje Babiše a jeho „protikorupčního hnutí“ byl hladký a dobře připravený. Nyní chystá knihu, kterou propaguje, kde se dá.

Dlouhodobě se spekuluje o Šlachtově kandidatuře do Senátu a obecně o jeho dalším politickém angažmá. Kniha, kterou napsal spolu s novinářem Josefem Klímou, by mu v tomto ohledu mohla pomoci. A Robert Šlachta si už zjevně také vybral svoje publikum: nikoli poprvé se totiž obrátil i na dezinformační Parlamentní listy a o knize jim poskytl rozhovor.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Je zajisté skandální, že známý bývalý policista nadále buduje svou image celebrity, ačkoli právě taková věc k policii naprosto nepatří, stejně jako bombastické tiskové konference o „tunách zlata“, které se nikdy nenajdou. Jenže Šlachta sám sebe evidentně dál považuje za velkého bojovníka, i když má asi trochu podivnou představu o tom, kde je dobro a kde zlo.

V rozhovoru zaznělo i to, že premiér Petr Nečas podle Šlachty „shodil vládu kvůli ženský“. Jenže existuje i pohled, že to Šlachta shodil vládu kvůli dojmologii a kabelkám. Avšak to by se asi do knihy zrovna moc nehodilo.

Robert Šlachta je člověk, který se velkým dílem zasloužil o zničení polistopadové demokracie v České republice. Není proto právě překvapivé, že tentýž Robert Šlachta představuje svou knihu čtenářům webu, který se podílí na tomtéž a jehož čtenáři z velké většiny destrukci demokracie vítají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]