Šlachta prý hrozil šéfovi bezpečnostního výboru: Máme na vás složku

Eric Drooker

Jednání poslaneckého bezpečnostního výboru, před kterým měl promluvit Robert Šlachta minulý čtvrtek, nedopadlo podle očekávání. Poslanci totiž neodhlasovali jeho program a bývalý šéf ÚOOZ nemohl hovořit o údajných únicích informací a propojení policistů s podsvětím. Podle deníku Právo ale stačil pohrozit předsedovi výboru Romanu Váňovi, že na něj má složku. Šlachta sice odmítá, že tento výrok pronesl, ale svědků je podle listu několik.

Šlachta se brání, že jeho slova měla jiný význam, než jim je připisován. „Bavili jsme se o složkách, kde máme zprávu, a ne o tom, co na koho máme,“ snažil se vysvětlit Šlachta. Že by vyvíjel na Váňu nátlak označil za nesmysl. Předseda bezpečnostního výboru se k výroku bývalého šéfa protimafiánského útvaru nechtěl oficiálně vyjadřovat, pouze ho označil za zvláštní.

„Celé to jednání výboru bylo nestandardní a informaci, se kterou se na mě plukovník Šlachta obrátil, jsem považoval také za nestandardní,“ vysvětlil Váňa, který zřejmě nechá tuto událost vyšetřit Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Ta se zabývá možným porušováním zákona, ze strany příslušníků policie. „Nechť samozřejmě koná, jak má,“ reagoval stroze Šlachta.

Podle Práva by informace, kterými hrozil Šlachta Váňovi, mohly mít spojitost s Olomoucí. Sociálnědemokratický poslanec totiž z tohoto města pochází a zde také často zasahovali policisté z ÚOOZ. Například v případě hejtmana Jiřího Rozbořila nebo podnikatele Ivana Kyselého.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]