Šlachta se chystá oznámit velké rozhodnutí. Zřejmě by chtěl na Hrad

Robert Šlachta (ČTK)

Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Bývalý celník a vysoce postavený policista Robert Šlachta si po odchodu do civilu v listopadu zřídil na Facebooku svoji oficiální stránku, na kterou přidává příspěvky se vzpomínkami na Vánoce v uniformě, fotografie vyznamenání a těsně před koncem roku překvapil i videem. Překvapivé je především sdělení, které nám bývalý policista naznačuje. Prý chystá velkou věc. Stojí před velkým rozhodnutím, kterým prý mnoho lidí naštve a mnoho potěší.

Co by to asi tak mohlo být od člověka, který byl jednou z ústředních postav takzvaného kabelkového puče v roce 2013? Co by to asi tak mohlo být od člověka, kterého se opakovaně zastal Andrej Babiš a kterého „upíchl“ na své celní správě potom, co mu zanikla pozice u Policie ČR? Což takhle vstup do politiky? Mnoho jiných překvapení se nenabízí. A protože se Robert Šlachta považuje za velmi důležitého a úspěšného, vhodným postem by mohl být například prezident.

Ze služebního poměru už odešel. V rámci policie tedy už o nic nepůjde. Na druhou stranu Babiš potřebuje mít i příštího prezidenta na své straně a se Šlachtou si rozumí. Se svojí ohromnou mediální, marketingovou a finanční silou by Babiš dokázal na Pražský hrad protlačit téměř kohokoliv. Natožpak letitého, známého policistu, který si dovolil vtrhnout se svým komandem i na Úřad vlády ČR!

Malinkým, nepatrným škraloupem přitom zůstává, že ti pánové v kuklách a se samopaly v rukou, které tam Šlachta poslal, neměli na Úřadu vlády co dělat. Z celé ohromné megakauzy totiž není nic. Absolutně nic. Šlachta a spol. vytvořili vylhanou kauzu, do které měly být zapojeni tehdejší vládní politici a tuny zlata. Po šesti letech zůstala jediná skandální věc. Údajně nezdaněné kabelky tehdejší asistentky premiéra. Důvod k pádu vlády a faktickému převzetí vlády Zemanem.

Robert Šlachta by teď neměl přemýšlet o kandidatuře na prezidenta ani kamkoliv jinam. Měl by se stydět a omlouvat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]