Šlachtova kauza odhalila Babišův komplot proti demokracii v České republice

Velký čistič plukovník Šlachta (Česká televize)

Velký čistič plukovník Šlachta | FOTO: Česká televize

Česká republika stojí na pokraji vládní krize. Důvodem vážné a dramatické roztržky ve vládní koalici je konflikt o šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu neboli o zamýšlenou reorganizaci elitních policejních jednotek. Šlachta podal v pátek ráno rezignaci. Dal ovšem najevo, že by ve funkci zůstal, když bude plán na reorganizaci stažen.

Andrej Babiš, ministr spravedlnosti Robert Pelikán, státní zástupci a babišovská novinářská obec stojí pevně za Robertem Šlachtou. Nepřekvapí nás, že za Šlachtou stojí také komunisté a podpořil ho prezident Miloš Zeman. Premiér Sobotka a ministr vnitra Chovanec hájí právo policejního prezidenta připravovat a provádět reorganizaci. Tím se postavili za vedení policie proti jakobínskému policistovi Šlachtovi. Dramatický tón vneslo do sporu olomoucké vrchní státní zastupitelství, které chce kvůli údajné snaze odstranit Roberta Šlachtu vyslýchat vedení policie. Policejní prezident Tuhý požádal o svolání bezpečnostní rady státu.

Šlachtova kauza ukazuje zcela přehledně, kde kdo stojí. Nejde tu vůbec o nic jiného než o nastupující diktaturu Andreje Babiše. Mocenský blok hnutí ANO, státních zástupců, protikorupčních bojovníků a babišovských novinářů je naprosto strašidelný. Je to blok, který ohrožuje demokracii v České republice.

Pro celou kauzu jsou typické zuřivé útoky na policejního prezidenta Tuhého ze strany Babišových novinářů a také novinářů z Respektu a serveru Aktuálně. Tuhý má přitom na reorganizaci policie naprosté právo. Andrej Babiš naopak nemá vůbec žádné právo do personálních či systémových věcí policie jakkoli zasahovat.

Je moc hezké, že nyní vidíme na vlastní oči a velice přehledně, že síly, které způsobily pád Nečasovy vlády, tvoří mocenskou frontu Andreje Babiše. Nelze už ani trochu pochybovat, že Robert Šlachta je Babišův policajt. Nelze ani trochu pochybovat, že státní zástupci v čele s Pavlem Zemanem a Ivem Ištvanem jsou zakuklení babišáčci. A také je moc hezky vidět, že do tohoto mimořádně odporného komplotu jsou zapleteni zdánlivě nezávislí novináři z Respektu a Aktuálně. Ukázkovým projevem revoluční hysterie ve prospěch Andreje Babiše jsou zejména články Martina Fendrycha.

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Není možné si nevzpomenout na únorový převrat v roce 1948, který začal bojem o policii. Tehdy demokratické síly svůj zápas prohrály. I dnes akutně hrozí, že puč z roku 2013 proti parlamentní demokracii a proti legální vládě, ať už byla jakákoli, bude nyní završen pučem proti nezávislosti policie a spolu s tím i pučem proti demokratickým politickým stranám.

Demokracie v České republice je v akutním ohrožení. Ohrožuje ji Andrej Babiš. Situace je nesmírně vážná. Když tuto situaci sociální demokraté v čele s Bohuslavem Sobotkou neustojí, ovládne kompletně celou Českou republiku, a to tentokrát včetně policie, oligarcha Andrej Babiš. Vzhledem k jeho ohromné moci nad ekonomikou a nad médii nás čeká něco zcela strašného a děsivého.

Zastavit Andreje Babiše je nedůležitějším úkolem této doby. Je to úkol, který by měl spojit všechny demokratické síly v zemi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]