Šlachtova střelba do vlastní nohy a tápání, co se to děje v Bruselu

Robert Šlachta (ČTK/Taneček David)

Robert Šlachta | FOTO: ČTK/Taneček David

V souvislosti se čtvrtečním summitem NATO na sebe neupozornil jen premiér Petr Fiala, který přiblížil závěry z cesty do Kyjeva a hovořil s prezidentem Spojených států Joem Bidenem. Sociální sítě pobavil Robert Šlachta, který Fialovi vzkázal, aby svoji cestu do Bruselu využil k tomu, že přiveze zpátky peníze.

„Petr Fiala má dneska v Bruselu jedinečnou šanci využít svojí cesty do Kyjeva a získat od Evropské unie peníze, které Česko nutně potřebuje na zvládnutí uprchlické vlny,“ napsal Šlachta ve čtvrtek dopoledne na twitteru. A lidé se mu vysmáli. Pod tímto vzkazem pro premiéra má desítky reakcí, které ho zesměšňují, diví se nebo nechápou, o co mu jde.

(Týdeník FORUM)

Na summitu NATO opravdu nikdo neřeší nějaké peníze pro uprchlíky. Skoro to vypadá, že Šlachta nevěděl, na jaké jednání Petr Fiala letí, nevěděl, jaká je agenda NATO, a nevěděl, co politické špičky světa budou na jednání řešit. Jinak by asi nepsal to, co psal.

A nebo je to jinak a Robert Šlachta žije ve své představě, jak to asi v tom Bruselu vypadá. To takhle přiletí libovolný premiér, vystoupí z letadla na letišti s nápisem Brusel, dojde k přepážce, řekne, kdo je a jaký má doma problém a kolik peněz by potřeboval, a úřednice mu je dá nebo nedá.

Jedno je naprosto jisté. Šlachta by si v koalici skvěle rozuměl s Babišem, který má podobné představy, a podle toho s ním zástupci ostatních zemí EU v minulých letech také jednali.

Jeho pozice byla specifická v tom, že kromě zvláštních představ o EU a podkopávání sedmadvacítky, nesolidarity a dalších „babišáren“ Unii využíval k financování svého byznysu a kvůli nelegálnímu střetu zájmů si jednoduše bral peníze ze společné pokladny celé EU. Bylo by opravdu velmi nepěkné pro Českou republiku, kdyby se na jednání v Bruselu střídali Babiš a Šlachta. Jeden by se sháněl po dotacích a současně říkal, že EU je zbytečná. Druhý by chodil zmateně po Bruselu a hledal okénko, kde se berou ty „peníze na uprchlíky“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články