Slavní herci finančně podporují Ukrajinu. DiCaprio poslal peníze, částka není známá

Leonardo DiCaprio. (commons.wikimedia.org/CC BY-SA 3.0)

Leonardo DiCaprio. | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY-SA 3.0

Pomoc válkou zmítané Ukrajině poskytují i slavní umělci z celého světa. Naposled se mezi ně zařadily tři hvězdy z Hollywoodu, které svými dary chtějí pomoci zemi agresivně napadené ruskými vojsky.

Podle informací serveru Independent se zatím nejvýrazněji zapojil slavný herec Leonardo DiCaprio. Hvězda filmů Titanic, Vlk z Wall Street či Tenkrát v Hollywoodu poslala na Ukrajinu 7,6 milionu liber, což je v přepočtu téměř čtvrt miliardy korun. Tato částka ale není potvrzená.

()

Populární herec má k zemi, napadené vojsky Putinova Ruska, osobní vztah. DiCapriova babička z matčiny strany Helene Indenbirken se totiž narodila v Oděse. V roce 1917 se s rodiči přestěhovala do Německa.

Vzhledem k tomu, že babička, která zemřela v roce 2008 ve věku 93 let, byla Leonardovi vždy oporou a herec k ní měl velmi blízký vztah, mnozí jeho pomoc očekávali.

Podle polských novin oznámil hercův dar Ukrajině Mezinárodní visegrádský fond. K DiCapriovi se připojily i další hvězdy stříbrného plátna Mila Kunis a Ashton Kutcher. Ti se oba setkali i s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Mila Kunis, která se narodila v ukrajinských Černivcích, uvedla na sociální síti, že přispějí částkou až 3 miliony dolarů (cca 69 milionů Kč) na pomoc při dodávkách humanitární pomoci ukrajinským uprchlíkům. „Události, které se odehrály na Ukrajině, jsou zničující. Na světě není místo pro takovou agresi. Nikdy jsem nebyla pyšnější na to, že jsem Ukrajinka,“ sdělila hvězda filmu Černá labuť. 

Do textu jsme doplnili informaci, že přesná částka DiCapriovy podpory není potvrzena.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články