Jeden z nejpopulárnějších amerických moderátorů a bývalý reportér Brian Williams přišel vlastní vinou o práci. V únoru 2015 totiž jako reportér v Iráku vylíčil, jak jeho vrtulník sestřelila střela z nepřátelského granátometu. Tento týden se však odhalilo, že si celou historku vymyslel a jeho mateřská televize NBC ho za to na šest měsíců zbavila místa, bez nároku na honorář. Dokonce se vyšetřuje pravdivost i dalších reportáží, které Williams pro televizi natočil.

Americký novinář je hvězdou NBC Nightly News od roku 2004. Hned v dalším roce byl oceněn za své pokrytí situace po hurikánu Katrina. Při další reportáži, kterou natáčel v Iráku, mu podle jeho slov, mělo jít o život. Američtí historici ale přišli s informací, že si Williams svou příhodu vymyslel a ve skutečnosti letěl v jiném vrtulníku, než tom, který byl zasažen granátem. Hvězda televizního zpravodajství svou lež v přímém přenosu NBC Nightly News přiznala a omluvila se za ni. Vedení NBC okamžitě Williamse stáhla z obrazovek a na dalšího půl roku mu dala nucené neplacené volno. Podle stanice moderátor poškodil důvěryhodnost celé televize a jejího zpravodajství. O možném návratu Williamse se zatím NBC nehodlá vyjadřovat. Současně se kanál pustil do vyšetřování dalších kauz, které pro ni Williams natočil. První má být reportáž o hurikánu Katrina, která z moderátora udělala hvězdu amerického zpravodajství a při níž, podle svého tvrzení měl chytit úplavici.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner