Šlégr se na Radě ČT bál nepříjemných otázek, ze schůzky odešel. Rezignujte, vyzvala ho Adamová

Jiří Šlégr (ČTK)

Jiří Šlégr | FOTO: ČTK

Večírek v teplickém hotelu, pořádaný v době přísných opatření a 5. stupni PES, vzbudil pozornost. Oslavy padesátin vlivného podnikatele Petra Bendy se kromě policejního prezidenta Vladislava Husáka a šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky, který se kvůli tomu vzdá poslaneckého mandátu, zúčastnil také místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr. Na středeční Radě ČT však nechtěl čelit nepříjemným otázkám, a tak raději odešel. 

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Teplickou oslavu odsoudili politici napříč celým spektrem a pro některé zúčastněné tato událost znamenala ukončení profesního angažmá. Po předsedovi Národní sportovní agentury Milanu Hniličkovi (za ANO), který rezignoval na funkci poslance, stála účast na večírku pozici také libereckého policejního ředitele Vladislava Husáka.

Další, komu hrozí odebrání funkce, je místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr. Jeho rezignaci požadují někteří poslanci. „V humbuku kolem policejního prezidenta Husáka a pana Hniličky se zapomnělo, že účasten oslavy byl i místopředseda Rady ČT pan Šlégr. Ten nejdřív tvrdil, že na oslavě nebyl, aby se následně ukázalo, že tam nesl dárek. Pane Šlégre, rezignujte, vždyť byste se sám měl cítit trapně,“ napsala na twitter Markéta Pekarová Adamová.

Na středečním jednání Rady ČT se měl projednávat bod „RŮZNÉ“, jenž měl zaštítit dotazy radního České televize Zdeňka Šarapatky na místopředsedu Šlégra ohledně jeho účasti na sobotní oslavě narozenin Petra Bendy.

Za celou dobu schůze svou účast nijak nekomentoval a údajně „z naléhavých důvodů“ předčasně opustil dnešní zasedání Rady České televize, ještě než se dostalo na nepříjemné otázky.

Na svém facebooku jeho náhlou nepřítomnost okomentoval radní Šarapatka. „Když má dojít na bod různé a nepříjemné dotazy k vedení, jeho členové se tiše vypaří zadním vchodem a už se nevrátí. Dneska těsně před mým dotazem k jeho případné rezignaci prchl místopředseda Šlégr, minule před mým návrhem na usnesení proti jeho výrokům o ‚kvazinovinářích‘ Noře F., Markovi W, Václavu M. a Jakubovi Ž. zase předseda Matocha,“ poznamenal.

Šlégra se chtěl zeptat, zda předsednictvo již informoval o svém případném rozhodnutí reagovat na vlastní porušení a vyvodit z toho patřičné personální důsledky. Předseda Rady České televize Pavel Matocha na tento dotaz – již bez přítomného Šlégra – krátce odpověděl: „Neinformoval.“

Bývalého hokejistu tak ještě může čekat dohra během příštího jednání sněmovního volebního výboru, který členy Rady ČT jmenuje, případně odvolává. Členové výboru již oznámili, že se tomuto tématu rozhodně nechtějí vyhnout.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články