Šlo opravdu o infarkt? Okolo smrti Jaroslava Kubery se objevují nejasnosti

Jaroslav Kubera (FB ODS)

Jaroslav Kubera | FOTO: FB ODS

Mohl to být „obyčejný“ infarkt, který by u předsedy Senátu, třiasedmdesátiletého vášnivého kuřáka Jaroslava Kubery nebyl až tak velkým překvapením. Jenže okolo smrti druhého nejvyššího ústavního činitele ČR se objevují stále další nejasnosti. Předně proč politik zemřel, proč o celé věci odmítá komunikovat Pražský hrad a proč nemocnice odmítá říci, jak politik zemřel.

Jaroslav Kubera zemřel v mimořádném stresu, který na něj vyvíjel Pražský hrad a Číňané. Na předsedu Senátu tlačili, aby necestoval na Tchaj-wan, protože Čína tuto zemi považuje za svou odštěpenou provincii, a tudíž za nepřítele. Kubera na své cestě trval. Po lednové návštěvě Pražského hradu, kde dostal již známý vyděračský dopis, a po soukromém rozhovoru s čínským velvyslancem byl z Jaroslava Kubery jiný člověk. Jeho manželka pro pořad 168 hodin uvedla, že za celých dvaapadesát let ho v takovém stavu neviděla. Nemluvil, byl stále zamyšlený.

Další podivnou záhadou je pitevní zpráva, ve které by měla být popsána příčina úmrtí. I když ji rodina měla dostat po několika dnech, stále ji nemá. Jaroslav Kubera zemřel 20. ledna. Lékařka ústecké Masarykovy nemocnice reportérům na kameru tvrdila, že na její vypracování nejprve zapomněla a potom vypukla epidemie koronaviru.

Další bod, Pražský hrad. Vytrvale mlčí. Přestože na stavu Jaroslava Kubery před smrtí má zřejmě svůj podíl. Na Hrad se oficiálně obrátili poslanci, kteří si předvolali kancléře Vratislava Mynáře. Nepřišel. Prezidentu Miloši Zemanovi opakovaně psal nový šéf Senátu Miloš Vystrčil. Zeman s ním ale nekomunikuje. Když se na kauzu zeptají Mynáře nebo prezidentova mluvčího Ovčáčka média, neodpovídají, nebo vztekle ječí.

Vše vyvolává řadu otázek. Například, co Jaroslavu Kuberovi řekli Zeman, Mynář a čínský velvyslanec? Jak může lékařský tým zapomenout na pitevní zprávu druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky? Jak si lékaři mohou dovolit tuto lékařskou zprávu rodině tři měsíce nedodat? Jaká byla příčina úmrtí Jaroslava Kubery? Proč prezident Zeman mlčí? Proč nekomunikuje s předsedou Senátu?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]