Slova o fašistech a nacistech Babiš citoval z článku, brání expremiéra Schillerová

Alena Schillerová (ANO) (Hnutí ANO / se souhlasem)

Alena Schillerová (ANO) | FOTO: Hnutí ANO / se souhlasem

Ostrá debata ohledně vyhrocených mítinků Andreje Babiše se odehrála mezi Markétou Pekarovou Adamovou a Alenou Schillerovou v televizní Partii. Zatímco šéfka sněmovny upozorňovala na rozdmýchávání napjaté atmosféry expremiérem, předsedkyně poslanců ANO obvinila z téhož koalici SPOLU. Schillerová se zároveň vyjádřila k Babišovým slovům o fašistech a nacistech mezi voliči vládních stran.

Stupňující se napětí a fyzické střety poblíž obytného vozu Andreje Babiše odsoudily obě političky. „Určitě to znepokojivé je. Musíme si všichni uvědomit, že to ničemu neprospívá. Nesouhlas by se měl vyjadřovat slušně, ať už fandíte té či oné straně. Chtěla bych k tomu vyzvat i politiky, aby nepřilévali olej do ohně,“ řekla šéfka TOP 09 Pekarová.

(Týdeník FORUM)

„Mě to trápí velmi, tady se asi shodneme. Politici se musí aktivně vyjadřovat,” souhlasila Schillerová. Následně ovšem ukázala jeden z billboardů koalice SPOLU, na němž je srovnání Babiše a Putina. “Paní předsedkyně, nemohu si odpustit, to není projev toho, že chceme zakopávat příkopy ve společnosti. Toto je něco, co naopak vyvolává agresivitu,” sdělila exministryně financí s tím, že koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL lidem lže.

„My si dáváme záležet na tom, abychom konstatovali fakta. Ta jsou zcela jasná. Bývalá vláda pod vedením Andreje Babiše – s přispěním paní Schillerové, pana Havlíčka a dalších – nás učinila závislejšími na Rusku,“ reagovala předsedkyně poslanecké sněmovny. „My neděláme z Babiše Putina. My ho k němu nemusíme přirovnávat, on sám se k němu svým slovníkem přirovnal. Používá stejná slova jako diktátor Putin – fašisty a nacisty. Plošně častuje dva milionů voličů, kteří volili dnešní vládní koalici,“ dodala.

Podle Schillerové není v pořádku, že Andrej Babiš srovnal voliče SPOLU a PirSTAN s fašisty a nacisty. “Budu o tom s panem předsedou hovořit, zatím jsem neměla možnost,” řekla šéfka poslanců ANO. “Za svá slova se omluvil, ale pouze citoval z nějakého článku,” dodala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články