Slováci spustili první vakcinační loterii. Chtějí lidi finančně motivovat k očkování

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Zatímco česká vláda se snaží občany k očkování proti covidu-19 přesvědčit reklamní kampaní, na Slovensku spouští první vakcinační loterií. Zatím však pouze v jednom městě. Tamní naočkovaní občané mohou vyhrát poukázku v hodnotě 10 eur, tedy zhruba 250 korun.

Deset poukázek, každou v hodnotě 10 eur, mohou vyhrát obyvatelé Velkého Šariše, kteří se nechají naočkovat a zapojí se do soutěže, informovala slovenská televize Markíza. „Odměníme deset obyvatel poukázkami, které mohou utratit pouze na území města,“ vysvětluje tamní primátor Viliam Kall.

Eric Drooker

Loterie dostala jméno „Naočkuj se a vyhraj“. Vedení města věří, že se jim tímto způsobem podaří mezi obyvateli získat kolektivní imunitu. „Určitě zavolám panu primátorovi a poděkuji mu za tuto iniciativu. Pokud to pomůže ke zvýšení zájmu o očkování v daném regionu, tak budu pouze rád,“ prohlásil slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Do soutěže se mohou zapojit občané nad 18 let po druhé dávce vakcíny a také ti, kteří už se naočkovat nechali. Prokázat se musí certifikátem, výherce pak město vylosuje 19. listopadu.

Poukázkami mohou občané města zaplatit například nájem, místní poplatky, školné na základních a uměleckých školách nebo v místních obchodech.

Slovenská vláda s celostátní finanční motivací či loterií na zvýšení zájmu o očkování zatím váhá. Rozhodnout by měla na zasedání krizového štábu v příštím týdnu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články