Slováci spustili první vakcinační loterii. Chtějí lidi finančně motivovat k očkování

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Zatímco česká vláda se snaží občany k očkování proti covidu-19 přesvědčit reklamní kampaní, na Slovensku spouští první vakcinační loterií. Zatím však pouze v jednom městě. Tamní naočkovaní občané mohou vyhrát poukázku v hodnotě 10 eur, tedy zhruba 250 korun.

Deset poukázek, každou v hodnotě 10 eur, mohou vyhrát obyvatelé Velkého Šariše, kteří se nechají naočkovat a zapojí se do soutěže, informovala slovenská televize Markíza. „Odměníme deset obyvatel poukázkami, které mohou utratit pouze na území města,“ vysvětluje tamní primátor Viliam Kall.

()

Loterie dostala jméno „Naočkuj se a vyhraj“. Vedení města věří, že se jim tímto způsobem podaří mezi obyvateli získat kolektivní imunitu. „Určitě zavolám panu primátorovi a poděkuji mu za tuto iniciativu. Pokud to pomůže ke zvýšení zájmu o očkování v daném regionu, tak budu pouze rád,“ prohlásil slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Do soutěže se mohou zapojit občané nad 18 let po druhé dávce vakcíny a také ti, kteří už se naočkovat nechali. Prokázat se musí certifikátem, výherce pak město vylosuje 19. listopadu.

Poukázkami mohou občané města zaplatit například nájem, místní poplatky, školné na základních a uměleckých školách nebo v místních obchodech.

Slovenská vláda s celostátní finanční motivací či loterií na zvýšení zájmu o očkování zatím váhá. Rozhodnout by měla na zasedání krizového štábu v příštím týdnu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]