Slovenská policie si došlápla na středoškoláka. Schvaloval střelbu v bratislavském gay baru

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA), ilustrační foto (Policie SR / se souhlasem)

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA), ilustrační foto | FOTO: Policie SR / se souhlasem

Slovenští policisté zadrželi studenta střední školy, který měl svými výroky veřejně schvalovat homofobní útok v Bratislavě z minulého týdne. S odkazem na několik na sobě nezávislých zdrojů o tom informoval web Aktuality.sk. K případu se na sociální síti vyjádřili také kriminalisté. 

Dne 21. října 2022 byl příslušníky Národní kriminální agentury (NAKA) zadržen student střední školy v Bratislavě pro podezření ze zločinu,napsali slovenští policisté s tím, že podezřelým je osmnáctiletý chlapec.

Ilustrační foto (Pixabay/Piv Panther)

Student bratislavské střední školy měl svými výroky veřejně schvalovat homofobní útok v Zámecké ulici v centru hlavního města z minulého týdne. „V současné době probíhají procesní úkony, bližší informace poskytneme, když to procesní situace dovolí,“ dodala policie.

Slovenští policisté připomněli, že v rámci své činnosti monitorují také sociální sítě. „Jednou z forem účasti na terorismu je veřejné schvalování teroristických útoků ve smyslu § 419b ods. 1 Trestního zákoníku, za které hrozí trest odnětí svobody ve výměře tři až deset let,“ upozornili.

Vražda dvou lidí z LGBTIQ+ komunity v bratislavském baru Tepláreň z minulého týdne doslova otřásla Slovenskem. Pachatel z místa činu utekl, policie ho našla o den později mrtvého. Měl spáchat sebevraždu.

Útok, který se nyní vyšetřuje jako terorismus, odsoudili přední slovenští politici včetně prezidentky Zuzany Čaputové. „Nebyl to jen útok na LGBTIQ komunitu na Slovensku, ale na nás všechny. Zločiny z nenávisti totiž vždy cílí na samotnou podstatu společnosti,“ prohlásila tento týden v Evropském parlamentu. „Můj vzkaz je dnes jasný: pokud nezačneme demokracii chránit, zanikne,“ řekla. „Nedávná homofobní vražda Juraje a Matúše v ulicích Bratislavy nám tuto prostou pravdu bolestně připomenula. Pokud nebudeme demokracii chránit, můžeme být poslední generací, která ji zažije,“ dodala slovenská prezidentka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články