Slovenská prezidentka navštíví Zemana v nemocnici, setká se i s Vystrčilem

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová  (ČTK)

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová | FOTO: ČTK

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštíví prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde je již přes měsíc hospitalizovaný. O tom, že se Zemanův stav zlepšil, informoval český prezident Čaputovou osobně. Návštěva má proběhnout v úterý 16. listopadu. Na oficiálním webu slovenské hlavy státu to dnes oznámil její mluvčí Martin Strižinec.

O zdravotní stav Miloše Zemana, který se údajně léčí s jaterní encefalopatií, se prezidenta Čaputová zajímala i v uplynulých týdnech, prozradil její mluvčí. V říjnu poslala Čaputová Zemanovi osobní dopis, kde mu popřála hodně zdraví, sil a brzké uzdravení. Zároveň dodala, že doufá, že se budou moct brzy potkat osobně.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Miloš Zeman v dopise Čaputovou informoval o zlepšení jeho zdravotního stavu a dodal, že se nyní zotavuje ve standardním nemocničním pokoji, kde může přijímat návštěvy a proto se mohou potkat osobně.

Čaputová za Zemanem zavítá během několikadenní návštěvy České republiky. Setkat by se měla i s předsedou senátu Milošem Vystrčilem, který prezidentku na návštěvu pozval, v předvečer Dne boje za svobodu a demokracii jí pak na půdě horní komory parlamentu předá Stříbrnou medaili předsedy senátu. Třicáté druhé výročí sametové revoluce si Čaputová připomene v Praze položením kytice k památníku na Národní třídě.

Miloš Zeman se v Ústřední vojenské nemocnici léčí od 10. října. Důvodem hospitalizace je Zemanovo chronické onemocnění. Z oddělení KARIM byl na standardní pokoj převezen 4. listopadu, tedy téměř po měsíci od začátku hospitalizace. Zemana by v příštím týdnu měl navštívit i Andrej Babiš a Petr Fiala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]