Slovenský deník Pravda má nového majitele: Valentu, majitele Parlamentních listů

Senátor Ivo Valenta  (ČTK)

Senátor Ivo Valenta | FOTO: ČTK

Slovenský deník Pravda, který podle průzkumu firmy MEDIAN SK je jedním z nejčtenějších listů na Slovensku, patří pod společnost PEREX, a. s., která počínaje dneškem patří společnosti OUR MEDIA SR, a. s. Tuto společnost vlastní Ivo Valenta, spolu s mediálním magnátem Michalem Voráčkem, známý hlavně díky dezinformačnímu webu ParlamentníListy.cz. Podle Slovenského Denníku N o tomto obchodě nevěděli ani zaměstnanci redakce.

Samotný deník Pravda o tom informoval teprve dnes na svých vlastních webových stránkách. Ještě do této chvíle vlastnila vydavatelství PEREX společnost Florena, jejímž stoprocentním vlastníkem byl podnikatel Karol Biermann. Pod společnost OUR MEDIA nicméně nespadají jen ParlamentníListy.cz, ale také Regionální televize CZ, televize Praha TV a další.

Nejen deník Pravda, ale i Michal Voráček si koupi nového deníku pochvaluje: „Jsme rádi, že jsme se dohodli na koupi PEREX, a. s. Na slovenském trhu vidíme potenciál k rozvoji našich aktivit. Pravda je silná značka a my máme zajímavé projekty a plány.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner