Ekonomický migrant Andrej Babiš opět lže o Pirátech

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Bratislavský rodák Andrej Babiš, který ještě v roce 2015 chtěl využít tisíce syrských a dalších uprchlíků na práci v Česku a chtěl natrvalo zůstat v muslimském Maroku, se nyní znovu manipulativně naváží ve svém Čau lidi do Pirátů, kteří jsou v koalici se Starosty v čele volebních preferencí a ohrožují Babišův pochybný business založený na dotacích, veřejných zakázkách či investičních pobídkách ve střetu zájmů. I původ majetku Andreje Babiš budí pochybnosti. Odmítá se omluvit za lživý výrok, že Piráti údajně mají chtít nastěhovávat povinně migranty do bytů lidem, což je obyčejná lež, za kterou by se slušný člověk omluvil. Omluvu tak Andreji Babišovi pravděpodobně opět bude muset nařídit soud.

Čeští občané mají s migrací své zkušenosti z doby komunistického režimu, kdy statisíce Čechů emigrovaly před komunistickým útlakem do Kanady a dalších zemí. Stejně tak u nás pomáhají úspěšně zaplňovat nedostatky trhu práce například doktoři z Arménie, zedníci z Ukrajiny či programátoři z Běloruska, kteří mnohdy také utíkají před útlakem ve své zemi.

I když uprchlíci či migranti z Blízkého východu a Afriky mají Českou republiku pouze jako tranzitní zemi jejich cesty do Německa, Švédska či jinam a v Česku zůstat nechtějí, tak Piráti odmítají nesmyslné kvóty a chtějí řešit přístup k migraci zodpovědně.

Koalice Pirátů a Starostů prosazuje v programu odpovědná, bezpečná a humánní řešení bez povinného přerozdělování. Koalice chce předcházet nelegální migraci již mimo území EU, chce podpořit posílení ochrany vnějších hranic EU, spolupráci mezi státy EU v oblasti azylu a návratové politiky, včetně reformy agentury FRONTEX.

To, že se premiér za své lživé výroky údajného poviného nastěhovávání migrantů lidem do bytů neomluví, sdílel Andrej Babiš společně s další lží strašící občany na své sociální sítě ve chvíli, kdy se v živém přenosu ČT 24 účastnil pietní akce v Lidicích. Takové zneuctění obětí druhé světové války, kterou zapříčinili právě nacionalisté šířením lží a nenávisti vůči určitým skupinám osob, není hodno premiéra demokratické země.

Autor Tomáš Martínek je poslancem za Piráty

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]