Slovenský zpravodajský web varuje před Babišem. Je nebezpečný a otravuje veřejný prostor, píše

Andrej Babiš (ANO) (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Prezidentský kandidát Andrej Babiš otravuje podle slovenského zpravodajského portálu Aktuality.sk veřejný prostor a radikalizuje občany. To z něj dělá nebezpečného politika. Server také upozorňuje na to, že se před druhým kolem voleb rozhodl šéf hnutí ANO štěpit společnost a tím ubližovat České republice.

„V mnohém připomíná taktiku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která byla postavena na radikalizaci společnosti, hledání nepřátel, urážkách a útocích… Babiš nekriticky a oportunisticky kopíruje Trumpa v čemkoliv, co by mu mohlo pomoci získat politické body,“ uvedl šéfredaktor portálu Aktuality Peter Bárdy.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Podle něj Babiš už zřejmě ví, že jeho vítězství v rozhodujícím kole prezidentských voleb, které bude v pátek a v sobotu, by bylo spíše spíše zázrakem. „Babiš nemá co nabídnout, proto se místo přesvědčování voličů, že by byl dobrým prezidentem, rozhodl ničit občanskou společnost, a tím Česku vlastně škodit,“ uvedl portál.

„Po letech prezidentování Miloše Zemana, který rozděloval českou společnost, by bylo zvolení Babiše v tomto směru naprostou tragédií,“ napsaly Aktuality.sk. Portál dodal, že zvláště v těžké době potřebují lidé a státy lídry, kteří spojují, nikoliv ty, kteří pálí mosty a z veřejné diskuse dělají válečné pole.

Zemanův žák Babiš

Rozdělování společnosti je v Česku dlouhodobým problémem. Největší podíl na příkopech mezi občany má podle odborníků především dosluhující prezident Miloše Zeman a expremiér Andrej Babiš. Ten využívá téma nenávisti i ve své prezidentské kampani. Obzvlášť v druhém kole jeho výroky přitvrdily a šéf opozičního hnutí se často dopouští i dehonestace svého protivníka Petra Pavla.

Babiš proti generálovi ve výslužbě využívá smyšlená obvinění, nepodložené informace či urážky. Bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky ovšem nereaguje podrážděně, jak zřejmě Babiš doufal. Tím si získal velkou veřejnou podporu, která byla vidět několikrát na zaplněných náměstích po celé zemi. Průzkumy i kurzy sázkových kanceláří favorizují ve druhém kole prezidentské volby Petra Pavla, což expremiér vnímá s velkou nervozitou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články