Slovenští konspirátoři již vyhrožují lékařům kvůli covidu i před domem

Vakcína Pfizer/BioNTech, ilustrační foto (AdobeStock)

Vakcína Pfizer/BioNTech, ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Není to tak dávno, kdy se v první vlně lékařům a odborníkům tleskalo za jejich práci, oběť a vytrvalost bojovat s pandemií. Nyní jsou tu kvůli dezinformacím malé skupiny lidí, kteří neváhají jít před dům lékaře, zasypat ho svými výhradami a natočit si vzájemnou konfrontaci na kameru. Videa pak umisťují na facebook v očekávání, že jejich komunita takové akce ocení.

To přesně se stalo v několika případech (například zde) na Slovensku. Nevelké, ale o to hlučnější skupinky antivaxerů tam vyhrožují lékařům, kteří očkují děti od 12 let. Obviňují lékaře z vraždy experimentální vakcínou. Kupříkladu ve čtvrtek 8. července navštívili lidé prof. MUDr. Vladimíra Krčméryho, kterého nazvali „vrahem slovenského národa“. 

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Obviňovat lékaře z vraždy experimentální vakcínou je zcela scestné a jako společnost musíme takové jednání odsoudit. Jsou to právě lékaři, kteří poskytovali zdravotní péči všem občanům, starali se o ně a nikoho ani nenapadlo nazvat je vrahy. Nezapomínáme ani na to, že během první a druhé vlny pandemie koronaviru byli právě lékaři na hranici vyčerpání a kolapsu celého zdravotnického systému. I díky jejich obětavosti a vytrvalosti jsme to jako společnost zvládli a na to se nezapomíná,“ napsala slovenská policie.

„Důvěřujme lékařům a vědcům. Policie v těchto případech postupuje zákonem upraveným způsobem, přijímá adekvátní opatření a je připravena na vzniklé situace i zákonem upraveným způsobem reagovat. Aby však nedošlo k maření úkolů policejního sboru, logicky nemůžeme více informací v této souvislosti zveřejnit. Policie však nebude tolerovat jakékoliv protiprávní jednání před obydlími lékařů nebo vědců,“ dodávají policisté.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]