Slovní přestřelka Ovčáčka s Kalouskem kvůli návštěvě čínského prezidenta

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček  (ČTK)

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Nadšení Jiřího Ovčáčka z návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zdaleka nesdílí Miroslav Kalousek. Ten zareagoval na příspěvek mluvčího Hradu na Twitteru, kde Ovčáček vítězoslavně oznamuje občanům, že vládce totalitní země uvítají slavnostní salvy. To Kalousek okomentoval vzpomínkou na šedesátá léta a poznámkou o spratkovi, kterým nazval právě Ovčáčka.

Byl Ovčáček na lysohlávkách?

Kalouska, který se proti snaze prezidenta směrovat vládu na východ staví dlouhodobě, vzkaz na Twitteru vyprovokoval ke komentáři. „21 salv? To si pamatuji naposledy v r.69 při MS v hokeji, ČSSR-SSSR, 4-3. To byl ten spratek (mluvčí) ještě na houbách…” napsal na sociální síť předseda TOP 09. K jeho slovům se později přidal i politolog Jiří Pehe. „Spratkovo vyšinuté chování naznačuje, že byl nejspíš na lysohlávkách,” myslí si.

Reakce od Jiřího Ovčáčka už ale nepřišla na Twitteru, nýbrž na Facebooku. „Chtěl bych tímto převelice poděkovat Miroslavu Kalouskovi, který mne nazval spratkem. Od šéfa antizemanovské sekty je to vyznamenání,” vzkázal Kalouskovi Zemanův mluvčí.

„Chtěl bych též poděkovat Jiřímu Pehe z tábora pana premiéra, který se k Miroslavu Kalouskovi radostně přidal,” zmínil Ovčáček v dalším příspěvku i Jiřího Pehe.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články