Slovo ostuda už nestačí. Andrej Babiš Česko „proslaví“ jako nikdo před ním

Andrej Babiš a Dita Charanzová, europoslankyně za ANO (ČTK)

Andrej Babiš a Dita Charanzová, europoslankyně za ANO | FOTO: ČTK

Česká republika není zemí, kterou by v jiných státech lidé nějak zvlášť znali. Určitě jste to také zažili – někdo se zeptá, odkud jste, a pak v hlavě loví několik slov jako Praha, Československo, Havel, Jágr či Nedvěd. Dá se ovšem očekávat, že toto se v budoucnu změní. Andrej Babiš začal své tažení světem a rozhodl se proslavit nás tak, jak se to zatím nikomu nepodařilo. Vzhledem k tomu, jak pracovitý člověk to je, dá se očekávat, že velké úspěchy se dostaví velice brzy.

To, co ukázala německá televize ARD, je opravdu neuvěřitelná ostuda. Ta přímo navazuje na rezoluci Evropského parlamentu, pro kterou hlasovalo 664 europoslanců ze všech frakcí v EP zastoupených. Ze všech členských zemí. Je to věc, která byla zaregistrovaná zahraničními médii napříč celým světem, zdaleka ne pouze v Evropě.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Babiš plní své sociální sítě fotografiemi ze setkání se světovými státníky (ale všimněte si, jak jich ubývá). Jsou to ale prostě a jednoduše slušná podání ruky a pozdravy. Ukázal, že naprosto není schopen cokoli pro Česko vyjednat, ostatně jediná věc, o kterou se snaží na Evropské radě, je oddálit zastropování zemědělských dotací, protože ta věc by měla velký dopad na příjmy holdingu Agrofert.

Prezident Miloš Zeman ve světě už dávno nikoho nezajímá a je to spíš zdroj zábavy, když po internetu čas od času znovu koluje video, jak opilý pod obraz přišel odemknout korunovační klenoty. To je tak všechno, co svět zaznamená. Jenže u předsedy vlády Babiše je to trochu jinak, ten má reálnou moc a navíc také reálný podnik, který pobírá dotace. Dotace financované z peněz evropských daňových poplatníků.

Babišovo jméno rezonovalo ve světových médiích v souvislosti v masovými demonstracemi v České republice, a to několikrát. Všechno pak korunoval tím, že urážel europoslance včerně německé političky Moniky Hohlmeierové během kontrolní mise do České republiky. Jestli se Babiš rozhodl stát nejslavnějším Čechem, jde na to dobře. Jen to bohužel absolutně není ve prospěch této země.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]