Složme se Babišovi na kurzy slušného chování!

Eric Drooker

Andrej Babiš ve včerejším souboji s Miroslavem Kalouskem nevybočil ze svých běžných návyků. Jako vždy skákal svému oponentovi i moderátorovi do řeči, neustále dokola opakoval naučené mantry o tom, jak jsou všichni zlí a kradou, a nepřišel s žádným konstruktivním argumentem. Ministr financí se už sice naučil docela dobře česky, ale bohužel se stále neumí chovat slušně. Není divu, že lidé mu začali na Facebooku počítat jeho expresivní výrazy. Kupříkladu ve včerejším duelu svého oponenta obvinil 44x ze lži. Buď mu přímo vmetl mu do očí, že lže, nebo jeho slova označil za lži. Ale věcné argumenty nemá.

Jako nezvladatelné dítě

Politici jsou reprezentanty svých voličů a široké veřejnosti. Zastupitelská demokracie stojí na ideálu výběru těch nejschopnějších z nás, kteří dají hlavy dohromady a vymyslí to. Politici by měli být respektovanými autoritami a měli by jít příkladem i co se týká vybraného vystupování a slušného chování. Andrej Babiš takto vystupovat nedokáže a včera to nejlépe předvedl. Skákal do řeči, hystericky pokřikoval a osočoval svého oponenta ze lži, ať řekl prakticky cokoli. Nedokázal se ovládat a prokázal nulovou sebereflexi, když se ani po několikátém upozornění nezklidnil. Připomínal nevychovaného zpovykaného fracka, za kterého se rodiče stydí.

Eric Drooker

V zájmu všech občanů je, aby si ministr financí a vicepremiér dovednosti etikety a úcty k druhým osvojil. Nejpříhodnějším řešením by bylo sehnat erudovaného odborníka v oblasti etikety, který ho to naučí. Představte si to: Jednoho dne přijde Babiš do diskusního pořadu, nebude křičet, bude mluvit, pouze bude-li k tomu vyzván, a ne sprostě. Dnes se tato vize může zdát jako nereálná, nicméně kde je vůle, tam je cesta.

Ujme se ho někdo?

Jelikož Andrej Babiš vkládá veliké množství peněz do placení svých zaměstnanců, svých poslušných novinářů a ničení úrody svých byznysových konkurentů, mohli bychom se mu na kurzy etikety složit. Začít by se mělo povinnou četbou, tedy nejlépe například populárními knihami Ladislava Špačka, pak by si samozřejmě vzal pana ministra do parády nějaký otrlý a trpělivý znalec problematiky. Zůstává otázka, zda se někdo s takovou výdrží a obětavostí najde.

Eric Drooker

Kdo je tady orel?

Vystoupení v Otázkách Václava Moravce se Babiš dlouho vyhýbal. Na začátku léta v červenci Babiš dokonce přislíbil, že se debaty účastní, nakonec však dal přednost oslavě dceřiných narozenin ve Francii, a tak jeho místo zůstalo symbolicky prázdné. Poté nějakou dobu trval na tom, že chce diskutovat bez oponenta, tedy pouze s moderátorem. A když už konečně do studia přišel a posadil se proti svému velkému sokovi Miroslavu Kalouskovi, předvedl nedůstojné a infantilní divadlo.

Když moderátor Moravec připomenul Babišovi latinské přísloví „Orel much nelapá“ (aquila non captat muscas), Babiš se podrážděně zeptal, proč teda zve do pořadu ty mouchy. Měl pravdu. Pro politického matadora a gentlemana Kalouska je nedůstojné lapat uplakanou mušku, jakou je Andrej Babiš, papaláš s vystupováním opilého bači.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner