Služba je nedostupná. Vaše bydliště neexistuje. Sčítání lidu nefunguje

Nefunkční sčítání (Scitani.cz)

Nefunkční sčítání | FOTO: Scitani.cz

Nefunguje, služba je nedostupná, stránka neexistuje, vaše bydliště neexistuje. To jsou příklady chybových hlášení, která se v sobotu ráno zobrazují lidem, kteří se pokoušejí splnit svoji povinnost a chtějí se zapojit do Sčítání lidu, domů a bytů. Systém jednoduše nefunguje.

„Když už se mi povedlo přihlásit, systém mi hlásí, že moje bydliště neexistuje. To bydliště, kde žiju celý život a odkud se do sčítání zapojuji. Lépe řečeno odkud jsem se do sčítání chtěla zapojit,“ popsala pokus o přihlášení uživatelka Lucie.

„Zkouším to přes web i přes eIdentitu. Web je nefunkční a identita prý neexistuje. Nepředpokládám, že v sobotu ráno by byl web přetížený. No nic, chtěl jsem splnit svoji povinnost, ale nejde to. Půjdu na výlet s dětmi,“ popsal své pokusy o sčítání čtenář deníku FORUM 24, který se podepsal jako Lukáš.

V sobotu před 8. hodinnou ranní proběhl i redakční pokus o sčítání. Také neúspěšný. Pokus skončil chybovým hlášením o tom, že je služba nedostupná.

Později Český statistický úřad informoval na Twitteru, že sčítání je přetížené, proto je pozastaveno. „Elektronický sčítací formulář je dočasně nedostupný kvůli enormnímu zatížení systému. Kvůli předchozí nedostupnosti je od dnešních 8:15 hodin pozastaven,“ uvádí ČSÚ.

Opakuje se to, co v mnoha jiných případech. Když ministr Karel Havlíček velkolepě představil elektronickou dálniční známku, nefungovala. Když tentýž ministr chválil, jak pěkně běží systém pro registraci podnikatelů, kteří kvůli vládním zákazům potřebují pomoc, systém opět neběžel. A nyní sčítání. Vláda odborníků. The Country for the Future.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner