Šmardu neodmítl Zeman, ale Ovčáček. Prezident je zřejmě indisponován

ČTK

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Michal Šmarda se z největší pravděpodobností nestane novým ministrem kultury. Podle očekávání ho totiž prezident odmítá jmenovat do funkce a hovoří o nekompetenci sociálnědemokratického politika. Překvapivě to však Miloš Zeman neoznámil premiérovi ani šéfovi ČSSD na osobní schůzce, ale vzkázal to jen přes svého mluvčího.

Ovčáček si tak opět užil pár minut důležitosti, které spočívají v tom, že Zemanovo neústavní rozhodnutí oznámil na sociálních sítích. Tím sice potvrdil to, co předpokládal každý, kdo chování hlavy státu pozoruje, ale také opět upozornil na důležitou věc.

Prezident Zeman patrně není v kondici a jeho roli přebírá nižší státní úředník, kterému hlava státu diktuje, co má psát. To je ovšem neurvalost prezidenta, který před několika týdny pořádal schůzky s Babišem i Hamáčkem, aby jim na každé řekl, že se nic nedozví.

ČT

Když už konečně prezentuje, že Šmarda má dveře na ministerstvo kultury zavřené, neobtěžuje se ani to oznámit osobně. Což může znamenat buď Zemanu neomalenost, nebo zdravotní indispozici. Tu by značilo i dlouhé mlčení, které není obvyklé ani pro prezidentovy dovolenkové dny.

Navíc, když přes prázdniny nefunguje ani barrandovský Týden s prezidentem, je velmi těžké odhadnout, jak moc Zeman chřadne. Když se totiž v bulváru neobjevují obvyklé fotografie hlavy státu ve člunu ani dalších letních radovánek, je na místě si dělat o prezidenta starost. Navíc v momentě, kdy by měl plnit svou funkci.

Prohlášení prezidenta republikyPrezident republiky Miloš Zeman konstatoval, že pan Michal Šmarda se nikdy nezabýval…

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Středa 14. srpna 2019

Jestliže tedy zatím Šmardu neakceptoval pouze Jiří Ovčáček na svém soukromém Twitteru, možná by nebylo nutné to brát vážně. Profil hradního mluvčího totiž nereprezentuje názory prezidenta republiky, ale pouze jeho mluvčího jako soukromé osoby. Aspoň to tak tvrdí sám prostořeký úředník.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner