Směšná tiskovka ČSSD. Místo Hamáčka přišla „hustá dvojka“, novináři neměli zájem o dotazy

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a první místopředseda vlády, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. | FOTO: ČTK

Fraškou skončila úterní tisková konference sociálních demokratů. Skomírající strana nalákala novináře na zásadní sdělení předsedy partaje Jana Hamáčka k současné politické situaci v naší zemi, ale připravila místo toho trapný výstup dvojice Jana Maláčová a Matěj Stropnický.

Je vidět, že oddělení PR v ČSSD, jestli něco takového vůbec tato strana má, už absolutně neví, jak zaujmout voliče. Předvolební průzkumy predikují nejstarší demokratické straně u nás konec ve sněmovně a socialisté dělají všechno proto, aby jejich prognózy naplnili.

Naposled se tak stalo v úterý dopoledne, kdy do Lidového domu sociální demokraté pozvali novináře, kterým slíbili vystoupení Jana Hamáčka a Jany Maláčové. Ti měli okomentovat současné politické dění. Místo předsedy se ovšem na tiskovce objevila dvojka pražské kandidátky ČSSD Matěj Stropnický.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Důstojné zastoupení strany vzalo za své a k novinářům promluvila „hustá dvojka“, jak si dva zástupci sociální demokracie nepochopitelně říkají. Pokud by zaměnili přídavné jméno za trapná, bylo by to daleko trefnější a rovněž by to vystihovalo chování, které před veřejností předvádí.

Řeč se vůbec nedostala na současnou politickou situaci, ale hovořilo se pouze o dalším pokračování akce „Férová práce“, jež obnáší šmírování v soukromých firmách, kterého se tato „dvojka“ účastní, aby na sociálních sítích mohla ukazovat, že něco dělá. 

Třináctiminutové úsilí Maláčové se Stropnickým bylo odměněno nezájmem přítomných novinářů, kteří nepoložili jediný dotaz. Proč taky, přišli na Hamáčka a dostali novou posilu partaje v outfitu z filmu Bony a klid. 

ČSSD opět šlápla vedle a je otázkou, kolik šancí oslovit alespoň pár naivních voličů ještě bude mít. Jestli s nimi naloží jako dnes, volební výsledek bude stěží kolem čtyř procent.