Smolař Okamura. Svým odsudkem Volného bitky si rozhněval vlastní příznivce

repro FB

Tomio Okamura | FOTO: repro FB

Tomio Okamura odsoudil násilné počínání Lubomíra Volného a rozhněval si tím své příznivce. Ti předsedovi okamurovců na Facebooku hromadně vypovídají přízeň a ujišťují jej o tom, že se právě připravil o jejich hlas ve volbách. Zjevně znejistěný populista situaci nezvrátil ani příspěvkem o údajné islamizaci a czexitu.

Násilnický výpad nezařazeného poslance Lubomíra Volného během čtvrtečního jednání poslanecké sněmovny proti místopředsedovi Tomáši Hanzelovi (ČSSD) má nemilou dohru pro okamurovce. Jejich příznivci totiž těžce nesou, že předseda Tomio Okamura odsoudil násilí, k němuž se bývalý člen jeho politického uskupení na půdě poslanecké sněmovny uchýlil.

FB, Diagnóza Tomio Okamura

 

Zjevně zaskočený Okamura na Facebooku vytáhl své nejsilnější karty – boj proti údajné islamizaci a czexit, ale ani tak už situaci nezvrátil. Okamuru stihly vysoké desítky komentářů jeho někdejších podporovatelů oznamující mu, že u nich skončil. Na tento rozkol v kruzích posměšně označovaných jako tzv. vlastenecká (či hanlivě „flastenecká“) scéna upozornila facebooková stránka Diagnóza Tomio Okamura, která poukazuje na manipulace, demagogii a lži šířené Okamurou a jeho příznivci.

Okamurovi rozčarovaní, teď už bývalí podporovatelé chápou jeho odsudek násilného excesu Volného jako zradu na své rebelii proti hygienickým nařízením a souvisejícím restrikcím. Naopak fyzické napadení místopředsedy Hanzela podle všeho vnímají jako výraz obětavého nasazení v boji za jejich práva. „Jediný člověk, který řekl pravdu, stojí za lidmi, rve se za národ a vaše reakce??“ vyjevil své zklamání jeden z jeho příznivců.

Příspěvky svědčící o odlivu Okamurových zklamaných voličů směrem ke stranám, které ani nemají vyhlídky na to, že by je volby vynesly do parlamentu, mohou být  jedinečným zdrojem škodolibé radosti. Zároveň však odhalují, jak daleko mimo realitu se ocitla část veřejnosti pod vlivem konspirací a dezinformací.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner