Smrt Hatefree, svastiky, výhružky. V Praze se v noci sprejovalo, Ovčáček uklidňuje

Vandalové v noci posprejovali stanici metra a kavárnu Mamacoffee ()

V noci ze soboty na neděli neznámí útočníci posprejovali neonacistickými hesly vestibul stanice metra na Karlově náměstí. Kromě toho ještě tu samou noc někdo nasprejoval výhružný nápis na kavárnu Mamacoffee na Jiřího z Poděbrad. K incidentům se již stihl pohotově vyjádřit Jiří Ovčáček. Společnost se podle něj neradikalizuje.

Antifa, Klinika, uprchlíci. Stále stejné cíle

V neděli ráno našel majitel pražské sítě kaváren Mamacoffee Daniel Kolský u dveří jednoho ze svých podniků výhružný nápis „Smrt Hatefree!“, pravděpodobně mělo jít o odplatu za podporu aktivit na pomoc uprchlíkům. „Týkalo se to kavárny na náměstí Jiřího z Poděbrad. O ničem dalším nevíme,“ dodal k útoku Kolský.

Tu samou noc došlo ještě k jednomu podobnému incidentu. Na stěnách vestibulu stanice metra Karlovo náměstí se objevily hákové kříže a nápisy „Klinika hoří“, „uprchlíci, táhněte“ a „Antifa bude pykat“. Útočníci tak stále míří na ty stejné cíle, žižkovské centrum Klinika je terčem slovních i násilných útoků dlouhodobě.

K případu se na svém facebooku dopoledne vyjádřil také prezidentův mluvčí Ovčáček. Stále je přesvědčen, že „Česká společnost není rozštěpena, neradikalizuje se a rozhodně nepodléhá extremismu. Zachovává si zdravý a především svobodný úsudek.“ Problémem je podle Ovčáčka radikalizace levicových i pravicových extremistů, kteří jsou „nositeli netolerance“. „Levicoví a pravicoví extremisté ničí státní symboly, zapalují auta nebo sprejují po výlohách kaváren,“ dodává Ovčáček.

Prohlédněte si fotografie posprejované kavárny i stanice metra z facebooku iniciativy Proti projevům nenávisti:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]