SMS z mobilu Benešové: Tak to byla „vyvážená“ debata toho prasete jak víno

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO)  (ČTK)

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) | FOTO: ČTK

To se stane, že se někdy pošle SMS zpráva někomu jinému, a pak to může mít nedozírné následky. Nedá se to vzít zpět. Trapas je to i mezi námi, obyčejnými čičmundy. Pokud ale něco podivného přijde z mobilu ministryně, je to pozoruhodné.

Novinář Jiří Kubík napsal na twitteru: „Zemanova Mařenka se uklikla… a řekla nám o sobě zase o něco víc, než asi chtěla. Nepřekvapila.“

Co se vlastně stalo? Novinářka Zuzana Černá, ČT –168 hodin, bývalá reportérka TV Seznam, napsala na twitteru: „Po OVM psala ministryně spravedlnosti. Vůbec nevím, co s tím…“

Následuje obrázek SMS zprávy, kde je napsáno: „Tak to byla »vyvážená« debata toho prasete jak víno. I ti dva (Balík s Ferim) se nestačili divit.“

 

Tak to se asi ministryně Marie Benešová nějak uklikla, nebo se někdo zmocnil jejího mobilu a posílá z něj zprávy, aby ji kompromitoval. Je známo v mediálních kruzích o jistém probabišovském novináři, že si takhle krátil dlouhou chvíli, když někdo nechal na stole ležet mobil a odebral se třeba na toaletu. Je to nestandardní, ale někteří lidé jsou prostě takoví.

FORUM 24 (archiv)

Mobil ministryně by měl být ale přece jen poněkud pod kontrolou. Věříme, že se všechno nakonec šťastně vysvětlí. Přece by se takhle nevyjadřovala ministryně SPRAVEDLNOSTI, které důvěřuje osobně sám PREZIDENT republiky.

Jen kontext: „Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce hájila způsob přijetí a vyhlášení opatření, která v pátek večer schválila vláda. Podle ní bylo zapotřebí rychle reagovat na radikální zvrat v epidemické situaci.

Opoziční poslanec Dominik Feri (TOP 09) vládě v debatě České televize vyčetl, že kabinet Andreje Babiše (ANO) vytváří chaos, paniku a stres, a to i svou komunikací přes média. »Chtěli bychom to samozřejmě říct občanům dřív,« řekla.

»Ten vir je naprosto nepředvídatelný, nikdo si s ním neví rady. Není to jednoduché, zasedáme i dvakrát denně. Nikdo by si nepočínal lépe. Jestli ano, tak mi ho ukažte,« uvedla.

»Ať vláda klidně jedná i třikrát denně, ale ať po každém tom jednání není tisková konference, kde se něco naznačí, něco se řekne: možná zavřeme, možná omezíme. To se dělo celý tento týden a to je to, co vytváří další chaos,« řekl Feri. »Kdyby byl duben 2020, tak takový chaos ještě chápu, ale je únor 2021,« poznamenal.“ (ČTK)

Rabín Lionel Blue (F24)

„»Nejen ti, kteří se podle toho mají chovat, ale ani ti, kteří to mají kontrolovat, nemají čas si to pořádně načíst, čili než se ta právní úprava usadí, tak stejně plyne doba, kdy je malinko chaos,« obává se emeritní soudce Ústavního soudu Stanislav Balík.

»Vydá-li se nějaké opatření, tak kdyby se čekalo několik dní, než bude publikováno, tak by to nemuselo vést k tomu, že by jeho účinky byly dobré,« připouští nicméně.

Těmto zmatkům by podle něho pomohla zabránit strategie, kterou mohl úřednický aparát vypracovat s předstihem.

»Kdyby na ministerstvech byli legislativci, kteří by měli nachystáno několik modelů, jak to má vypadat, a pak by se rozhodovalo mezi modely, tak by právní předpis byl seznatelný a už i veřejnost by s tím trošičku počítala s tím, že nastane-li situace uzavření okresů, tak to bude znamenat, že…,« domnívá se Stanislav Balík.“ (ct24.ceskatelevize.cz)

Další okolnosti ohledně esemesky se postupně vynořují:

Ano, pokud ji psala ministryně spravedlnosti Benešová a nejde o nějakou zlovolnou kampaň, nejspíš se jí v pořadu nelíbilo. Měly by se tím zabývat obrodné zdravé síly v Radě České televize.

V debatách na ČT by se mělo líbit všem napříč spektrem, zvláště napříč správným spektrem. Pokud by ale někdo potřeboval kontext, proč by snad mohla být paní ministryně poněkud podrážděná, dal by se najít.

Říkat ministryni SPRAVEDLNOSTI, aby neměla něco společného s porušováním zákona, to může pohněvat.

Navštivte e-shop FORUM a objednejte si některou z našich knih! Podpoříte nezávislou žurnalistiku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner