Smutná závist z holdingu. Přitom přednášet na vysoké škole by mohla i Malá nebo Schillerová

Prezidentský kandidát Andrej Babiš, vůdce hnutí ANO, a jeho poslankyně Alena Schillerová (ČTK)

Prezidentský kandidát Andrej Babiš, vůdce hnutí ANO, a jeho poslankyně Alena Schillerová | FOTO: ČTK

Neslavně dopadlo pátrání agrožurnalistů pana poslance Babiše. To nejzajímavější, co na vládu dokázali vyhrabat, je, že někteří z členů Fialova kabinetu budou i nadále přednášet na vysoké škole, případně povedou doktorandské práce nebo se budou podílet na výzkumu. Jde tak moc o nic, že se objevují úvahy, proč tohle někdo otiskne a hned jako nosný text novin.

Samozřejmě, když se potřebuje redakce zalíbit šéfovi, něco takového udělá. Tak snad Pleslovi a spol. přišla pochvalná esemeska od poslance Babiše, že hezky útočí na jeho politickou konkurenci. Reálně o nic nejde, Fiala povede několik doktorandských prací, Válek bude pokračovat ve výzkumu a Bek bude dvě hodiny týdně učit. Ve světě běžné, pro studenty a školu velmi přínosné, pro Babišovy zaměstnance děsný problém.

()

Je udivující, že takové nic má místo na titulní straně MF DNES, navíc vše tendenčně podané, ale mnohé početné skandály pana majitele se tamním agropisálkům příliš popisovat nechce. Zřejmě jde tak trochu o závist. Vládních činitelů z Babišovy éry se totiž před studenty na vysokých školách moc nepostavilo.

A přitom je to možná škoda. Sám premiér mohl přednášet o tom, jaké to bylo působit coby udavač tajné komunistické policie, studentům ekonomie mohl povyprávět o tom, jak lze efektivně fúzovat vlastní peněženku se státní pokladnou. Alena Schillerová mohla vést kurz s názvem Jak rychle a jistě přivést stát k bankrotu. Několikadenní ministryně Malá by jistě našla své místo na zemědělce, na semináři o drobné drůbeži. Dan Ťok mohl na fakultě dopravy přednášet o vlivu teplot pod nulou na sjízdnost dálničních tahů. Těch příkladů ve vládě by bylo více. Pokud jde o žurnalistiku, i tady má holding kvalitní kádry. Takový Jaroslav Plesl by mohl dlouze vyprávět o tom, jak úspěšně přetavit seriózní noviny na žumpu sloužící jednomu z politiků.

S plátky pana expremiéra bude další čtyři roky evidentně hodně veselo. To bude najednou investigace!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články