Smutné výročí. Před rokem se odehrál v Nice teroristický útok, který stál životy 86 lidí

Ilustrační foto (ČTK, AP)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK, AP

Přesně před rokem se ve francouzském letovisku Nice odehrál teroristický útok, který si vyžádal životy 86 lidí. Dalších 400 osob bylo zraněno. Masakr se odehrál během oslav francouzského státního svátku Dne pádu Bastilly. Pachatelem byl Francouz tuniského původu, který k hromadné vraždě použil kamión. K akci se přihlásil Islámský stát.

Útok se odehrál 14. července 2016 zhruba 22:30 na přímořské Promenade des Anglais v momentě, kdy na místě byly desítky tisíc lidí. Terorista Mohamed Lahouaiej Bouhlel vjel náklaďákem do davu. Po zhruba dvou kilometrech jízdy se policii podařilo pachatele zneškodnit.

Den pádu Bastilly 14. července 1789 je považován za počátek Velké francouzské revoluce. Ve Francii se jedná o největší státní svátek. Oslavy se každoročně konají po celé zemi. Nejinak tomu bude letos.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]