Smutný pohled na prezidenta, který se vyžívá v urážení novinářů

Repro ČT 24

Miloš Zeman | FOTO: Repro ČT 24

Konec návštěvy prezidenta v Olomouckém kraji se neobešel bez tradiční tiskové konference a tedy i možnosti, aby Miloš Zeman mohl urážet novináře. Hlava státu si to neodpustila ani tentokrát. Mluvilo se o pitomých otázkách, Bakalových médiích i České televizi.

Unavený Zeman na tiskovce pouze zopakoval to, co stihl prohlásit při své cestě po Olomouckém kraji. Urážel tak neziskové organizace Evropské hodnoty a Děti Země a jejich přední zástupce.

Později už se očividně, patrně náročným programem, zmožený Zeman pustil do novinářů. Redaktorovi České televize oznámil, že je nutné zástupcům veřejnoprávního média vše opakovat několikrát, po dalším z novinářů chtěl vědět, zda je z Bakalových médií, aby ho mohl dostatečně „uzemnit“, a nakonec vzpomněl na Český rozhlas.

Ten informoval o četném zdravotnickém doprovodu prezidenta do Německa. Podle informací ČRo se mělo jednat o tři doktory a čtyři sestry. Zeman jakože vtipně poznamenal k „inteligentním novinářům“, že s ním standardně jezdí šest zdravotních sester, které tvoří harém.

Jedinou novinkou tak byla pouze Zemanova zpráva, že si hodlá po konci mandátu pořídit malý bungalov, kde bude číst knihy a odpočine si od pitomých otázek novinářů.

Je stále zřetelnější, že Miloš Zeman těžce zvládá výkon své funkce. Snad jediné, co ho ještě dokáže probrat ze stavu, v němž působí, že by si šel raději odpočinout, jsou situace, v nichž může nadávat žurnalistům. A tyto momenty vyhledává čím dál častěji. Už to ani není urážlivé, spíš trapné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner