Babišovy snahy ovládnout policii jsou nebezpečné a nepřijatelné, varuje ODS

Předseda ODS Petr Fiala  (ČTK)

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: ČTK

Rozhodné jednání Milana Chovance, který přes odpor Andreje Babiše podepsal plánovanou reorganizaci policie, komentovali představitelé opoziční ODS. Zatímco její předseda Petr Fiala zdůraznil, že policie za žádných okolností nesmí sloužit jedinci, jeho stranický kolega Marek Benda vyzval ministra spravedlnosti Pelikána, aby dodržel svůj slib a rezignoval.

Lídr opoziční strany přiznává, že o úspěchu plánovaných změn bude možné hovořit až za nějaký čas. „Ministr vnitra a policejní prezident přejímají dnešním rozhodnutím plnou zodpovědnost za reorganizaci policie. Zda změna zlepší efektivitu fungování policie, bude možné posoudit teprve po nějaké době,“ je si vědom Fiala. „Policie nemůže sloužit jedné politické straně či osobě. Pokusy Andreje Babiše o politizaci policie a snaha o její ovládnutí jsou nebezpečné a nepřijatelné,“ zdůraznil předseda Občanské demokratické strany.

Marek Benda připomněl, že prvním, kdo proti reorganizaci protestoval, byl Robert Pelikán, který i pohrozil, že se vzdá své ministerské funkce. „Po dnešním rozhodnutí ministra vnitra Milana Chovance očekávám, že ministr spravedlnosti Robert Pelikán dostojí svému slibu a na funkci ministra rezignuje,“ připomněl politik slova šéfa české justice. „Může dokázat, že mu jde o principy a zásady, nikoli o křeslo ministra. Jeho rezignace by vzhledem k jeho nečinnosti na ministerstvu přišla v pravý čas,“ dodal Benda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]