Senát dnes posílil o dalšího normálního demokraticky smýšlejícího politika. Senátorem se stal David Smoljak za STAN. Bolševiky nenáviděná horní komora Parlamentu České republiky tak zůstává jakousi oázou v momentálním obsazení Pražského hradu a Poslanecké sněmovny. Sněmovna a Hrad totiž naproti tomu připomínají strašidelný zámek. Sprostý a nemohoucí prezident, kterého řídí Rusové a Číňané. Sněmovna, kterou ovládá zvláštní směs bolševiků a nácíčků v jejichž čele stojí z vážných trestných činů obviněný estébák Babiš.

Babišovci v Senátu oslabili. Mají pouhých sedm mandátů. Naopak nejsilnějším klubem je STAN. Senát nyní reprezentuje řada úspěšných starostů a dalších osobností zaručujících, že horní komora bude plnit funkci demokratické pojistky, která z části ohlídá komunistickou vládu a bude usměrňovat prezidenta, který se čas od času zdá být poněkud mimo vlastní kontrolu.

Zjednodušeně řečeno, ze zvolení Smoljaka nebude mít radost Zeman, Babiš, bolševici, Okamurovci a agenti Ruska a Číny. Tak jako vždy se nyní vyrojí množství komentářů o tom, jak je Senát zbytečný a drahý, jak lidi nezajímá, proto nechodí k volbám. V této protisenátní kampani si opět zahrají svoji roli proruské dezinformační weby. Jistě se vyjádří i úředník Ovčáček.

Ve srovnání Senát/Úřad prezidenta republiky se dlouhodobě, už druhé volební období, ukazuje, že přínosnější by bylo spíše zrušení prezidenta, než Senátu.

Buďme rádi za Senát Parlamentu České republiky a jeho složení, kde mají většinu rozumní lidé.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora