Sobotka a Chovanec: České republice aktuálně nehrozí žádné nebezpečí

Ilustrační foto ČTK

Ministr vnitra Chovanec, policejní prezident Tuhý a premiér Bohuslav Sobotka útok babišistů a jejich revolučního chvostu zatím ustáli. | FOTO: Ilustrační foto ČTK

Premiér Bohuslav Sobotka po dnešní schůzce s ministrem vnitra Milanem Chovancem a řediteli zpravodajských služeb na Úřadu vlády zopakoval, že momentálně neexistují žádné informace o tom, že by České republice hrozil teroristický útok.

Podle Sobotky pracují bezpečnostní složky s maximálním nasazením na zajištění bezpečnosti občanů i České republiky jako takové. Zajištění bezpečnosti lidí je dle jeho slov pro vládu absolutní prioritou.

Chovanec dále uvedl, že spolupráce zpravodajských služeb s policií je bezvadná, velmi dobrá je i kooperace se zahraničními partnery, kteří dobře hodnotí informace od českých rozvědek, a není důvod zvyšovat stupeň bezpečnostní ochrany. Momentálně zůstává na prvním stupni, což je stupeň bdělosti.

Schůzka byla reakcí na středeční prohlášení prezidenta Miloše Zemana o tom, že se v Česku pohybuje člověk podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner