Sobotka a další politici se pustili do Babiše

Premiér Bohuslav Sobotka (vpravo) a ministr financí Andrej Babiš. ()

Nejnovější aféra ministra financí Andreje Babiše okolo dluhopisů a „zkorumpované pakáže“ nezůstala na českém internetu bez povšimnutí. Řada politiků v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou se do Babiše pustila na svých sociálních sítích. K aféře se ostře vyjádřil i přední český cyklista Leopold König.

Bohuslav Sobotka (ČSSD): Novináři z Reportérů ČT jsou podle Andreje Babiše „zkorumpovaná pakáž“. Nejspíš proto, že nepracují pro média, co patří do Agrofertu, a dovolili si mu tudíž klást i nepříjemné otázky. Takový verbální útok je jednoznačně nepřijatelný a ministr financi by se měl namísto podávání stížnosti Radě ČT těmto lidem omluvit. Ptát se politiků je přece jejich práce, dělají to v zájmu veřejnosti a v zájmu zajištění nezávislé kontroly toho, co politici dělají. Při všech výhradách, které mám ke kvalitě práce některých českých novinářů, je dobře, že se najdou novináři, kteří se při výkonu své profese nebojí ani politicky vlivného miliardáře, i když je tento miliardář takovýmto neuvěřitelným a odpudivým způsobem veřejně uráží.

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Babiš zapomněl, že není ve firmě, ale v politice, a pokud jde o jeho příjmy, musí se svléci do naha a doložit poslední penny.

Miroslav Kalousek (TOP 09): V civilizovaném světě se po takovém skandálním výroku politika zvedne vlna novinářské solidarity. Jsme ještě částí civilizovaného světa?

Milan Chovanec (ČSSD): I bez ohledu na původ peněz vypadá kauza dluhopisy jako „brutální daňový únik“. Otázka je, nakolik to bylo legální?

Marek Ženíšek (TOP 09): Když si to nemůžu koupit, pak je to zkorumpovaná pakáž. AB v tom má jasno :-)

Jiří Čáslavka (TOP 09): V zemi s vyšší politickou kulturou by nemohl pokračovat ministr financí podezřelý z krácení daní, který se navíc zaplétá do svých lží a polopravd. Můžeme věřit, že kauzu ministra financí nezávisle prověří finanční úřad? O to nebezpečnější je, že ten samý člověk navíc útočí na kritická média, která si dosud nekoupil nebo neovlivňuje jinak, např. skrz inzerci. Uvidíme, jak budou pracovat nezávislé soudy. Každopádně by to premiér neměl nechat usnout, i přes riziko pádu vlády, nevypočitatelnosti prezidenta atd. Co lidovci, inspirují se Josefem Luxem?

Leopold König, cyklista: Sorry jako ale co je vám všem do toho, ja si můžu koupit co chci a vam je vsem po tom hovno, som minister financí, všechny vas tu podojim, budeme jedna velka Agrofuck rodina a uděláme treba policejní stát…a vy malí zivnostničci budete všici sledování jako protože prostě proto, že jste podezřelí všichni…já až budu ten premier tak tu česků televizi taky koupim nebo proste prevezmu tak jak to udělali v Polsce.. Všetky vás pak budu řídit jako své zaměstnance protože nejste schopni sa o sebe postarat jako…ja nešel do politika kvůli penězům ale kvůli bohatství a moci jako…. (uveřejňujeme bez redakčních úprav)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com