Sobotka: Ministr Ťok musí najít ještě jednu miliardu na opravu silnic

Ministr dopravy Dan Ťok  (ČTK)

Ministr dopravy Dan Ťok | FOTO: ČTK

Premiér Bohuslav Sobotka trvá na tom, aby kraje letos dostaly na opravy silnic nižších tříd tři miliardy korun. Tedy o miliardu více, než chce ministr dopravy Dan Ťok poskytnout. Stejnou částku dostaly kraje loni a mají připravené projekty, řekl dnes Sobotka novinářům.

Podle ČSSD může miliarda navíc výrazně pomoci hospodářskému růstu i zaměstnanosti, a proto je nutné, aby ministr dopravy peníze našel. „Platí, že vláda přijala usnesení, ve kterém vyzvala ministra dopravy, aby předložil do vlády návrh na financování silnic druhé a třetí třídy v obdobném rozsahu, jako to bylo v roce 2016. Obdobný rozsah byly tři miliardy korun,“ uvedl Sobotka. Dodal, že kraje mají připravené projekty, a byla by chyba, kdyby tato připravenost nebyla využita. „Ministerstvo dopravy je tu od toho, aby zajistilo takový management prostředků ve fondu dopravy, abychom peníze měli k dispozici,“ prohlásil.

Ministr Ťok o víkendu vyzval premiéra Sobotku, aby mu tedy pomohl vybrat dálnici, která by se letos neměla stavět. „Pokud vyjádření pana premiéra znamená, že máme sahat do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), pak by měl ukázat prstem na tu dálnici, kterou letos nemáme začít stavět. A může si vybrat z chystaných pokračování dálnic D3, D6, D11, D35 a dalších, včetně modernizace dálnice D1,“ řekl Ťok.

Ministr dopravy Dan Ťok patří mezi ministry, které premiér Sobotka nejvíce kritizuje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]