Sobotka si v Kellnerovi našel nového kmotra, píše Erik Best

Eric Drooker

Známý americký novinář, žijící v Česku, Erik Best obvinil premiéra Sobotku, že se snaží prosazovat zájmy Petra Kellnera. Nejbohatšímu Čechovi podle Besta pomáhá předseda vlády v několika oborech jeho podnikání. Kvůli Kellnerově obchodování v Rusku se prý dokonce vláda České republiky tolik zdráhá zaujmout tvrdší postoj proti ruské anexi na Krymu.

Eric Best tvrdí, že si Sobotka musel najít nového „kmotra“, který má silné ekonomické postavení. „Zdeněk Bakala je poslední dobou coby kmotr vcelku nepoužitelný, což Bohuslava „Kufříka“ Sobotku přimělo k tomu, aby si našel nového patrona,“ píše americký novinář na svém serveru. „Ruka, kterou nyní Sobotka líbá, patří Petru Kellnerovi,“ je přesvědčen Best.

Svědčí prý o tom některé kroky, které premiér a předseda ČSSD podniká. „Jestliže se Sobotka začal náhle zajímat o tendr na mýtné, je to proto, že má za úkol prosadit jakožto strážce mýtných bran Kellnerovu SkyToll namísto společnosti Kapsch,“ vysvětluje Best. „Jestliže se ministerstvo průmyslu zabývá zdaněním wi-fi frekvencí, je třeba mít na paměti, že Sobotka s Vladimírem Mlynářem z PPF spojili síly už ve Špidlově vládě za účelem vymáčknout co nejvíc z Českého Telekomu,“ uvádí další příklad Sobotkovi náklonnosti ke Kellnerovi.

Dalším důkazem, že vrcholní čeští politici bojují za zájmy miliardáře víc než za to, co je důležité pro Českou republiku, vidí v politice, kterou zastávají vůči Rusku. „Pokud je Česká republika stále měkká vůči Rusku, jak s oblibou podotýká zahraniční tisk, nesmíme z toho vinit jen Miloše Zemana, ale také Sobotkovu snahu usnadnit prekérní situaci Kellnerovy společnosti Home Credit na ruském trhu,“ obvinil Best dva nejvyšší představitele ČR. „Sobotka a Zeman sice mohou v jiných ohledech jít proti sobě, ale co se PPF týče, jsou na stejné vlně,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner