Sobotka: V případě neúspěchu v podzimních volbách neskončím

Printscreen: Česká televize

Premiér Bohuslav Sobotka v Otázkách Václava Moravce | FOTO: Printscreen: Česká televize

Premiér Bohuslav Sobotka upřesnil pro deník Právo své tvrzení z rozhovoru pro Hospodářské noviny, v němž uvedl, že se na sjezdu ČSSD bude ucházet o předsednické křeslo v případě, že „bude důvěra voličů dostatečná“. Rozhodně to podle něj neznamená, že by nekandidoval v případě neúspěchu, protože zásadní jsou sněmovní volby v roce 2017.

„Chci vést ČSSD i do sněmovních voleb v roce 2017. Budu tedy na jarním sjezdu ČSSD kandidovat na jejího předsedu,“ sdělil Právu Sobotka. Ač jsou krajské a senátní volby důležité, zásadní jsou pro Sobotku i jeho stranu právě ty sněmovní, jelikož rozhodnou o složení vlády na následující čtyři roky.

Předseda vlády svá slova krotil už na včerejší tiskové konferenci. „Vláda je úspěšná a stabilní, a proto se budu ucházet na příštím sjezdu, abych mohl vést sociální demokracii do příštích voleb do Sněmovny,“ uvedl. „Zda dostanu důvěru vést stranu i nadále, záleží na členech a delegátech na sjezdu,“ uvedl Sobotka. „Ale já jsem připraven kandidovat,“ dodal.

Podle posledního průzkumu agentury STEM vede v preferencích hnutí ANO, kterému by dalo hlas 29,2 procenta voličů. Druzí by skončili sociální demokraté se ziskem 18,4 procenta a třetí komunisté s podporou 13,6 procenta hlasů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner