Sobotka vyhodil dalšího svého ministra. Na jiné si netroufne

Expremiér a bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka  (ČTK)

Expremiér a bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka | FOTO: ČTK

Jan Mládek doplatil na svou špatnou komunikaci a nepochopitelnou snahu nesnižovat ceny za mobilní data. Podle premiéra Sobotky se tak ministr průmyslu a obchodu postavil proti zájmům České republiky a předseda vlády nemá nadále v Mládka důvěru. Místo toho, aby z funkce uvolnil ministra financí, který řádí, nejen na Úřadu vlády, jako „černá ruka“, dělá Sobotka ramena opět přes ministra ČSSD.

Překvapivé kroky Bohuslava Sobotky, které v posledních dnech provázejí jednání premiéra, mají další vyústění. Narychlo svolaná tisková konference dnes přinesla překvapivou, leč očekávatelnou a očekávanou informaci. Ten, co posílá za levnějším voláním občany ČR do Polska, musí skončit.

Podepsat ale musí ještě prezident, což by mohlo být lehkým problémem. Zeman je Mládkovým zastáncem a hlavně, nebude chtít Sobotkovi cokoliv ulehčit. Nepsaná válka mezi hlavou státu a premiérem totiž stále, s menší či větší intenzitou pokračuje.

Jestli chtěl Sobotka ukázat, že není „splachovacím“ politikem, opět to trochu nevyšlo. Sáhl totiž na špatné ministerstvo. Prvořadě totiž měl premiér vyhodit ministra financí. Toho se však slabý „předseda“ vlády bojí, a tak mu neustále promíjí všechny jeho excesy a nechává ze sebe dělat figurku v rukou oligarchy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články