Sobotka zatlačí na daňovou správu kvůli dluhopisům. Babišovi navzdory

Premiér Bohuslav Sobotka bude požadovat vysvětlení otázek kolem zdanění korunových dluhopisů po daňové správě. Sobotka dnes uvedl, že odpověď, kterou dostal od ministra financí Andreje Babiše formou dopisu, má za nedostatečnou. Babiš nakoupil v roce 2013 dluhopisy své tehdejší společnosti Agrofert za 1,482 miliardy korun.

„Ty informace mi nedávají dostatečnou záruku, že daňová správa k té věci skutečně přistupovala odpovědným způsobem,“ řekl Sobotka. Dodal, že v dopise Babiš mimo jiné kritizuje svou bývalou náměstkyni odpovědnou za daňovou oblast, což nastoluje otázku, jakým způsobem daňová správa funguje a fungovala.

ČTK

Premiér Sobotka dále uvedl, že bude po ministrovi financí Babišovi a po daňové správě vyžadovat doplnění, jelikož daňová správa dluží tu odpověď veřejnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner