Sociální demokrat a poslanec Huml sdílel video popírající holocaust. Prý je “podnětné”

Eric Drooker

Sociálnědemokratický politik Stanislav Huml, který je známý svým vyhraněným postojem proti islámu či uprchlíkům, ale také konspiračními teoriemi o 11. září, zveřejnil podle týdeníku Euro na svém facebookovém profilu video, které popírá holocaust.

aaa

Uvedl to Židovský tiskový a informační server. Dále píše: “Snímek, jež poslanec parlamentu ČR a zastupitel města Stará Boleslav nazval ‘brutálním, nekorektním, ale podnětným’, brojí proti ‘etnomasochismu’ západní civilizace, která by se podle jeho autorů neměla omlouvat za kolonialismus, otroctví či křížové výpravy, mimo jiné tvrdí, že za holocaustem stojí Židé, kteří nebyli jeho oběti, ale viníci, a označují jen jako ‘údajný’. V odpovědi na reakci redaktorovi Eura však Huml sdělil, že detaily neřeší a že popírání holocaustu mu je v kontextu videa utajeno. Nevadí mu ani pojem ‘údajný holocaust’. Podle Humla je video zkrátka ‘postaveno na reálných historických základech sahajících až do 15. století’.

Youtube kanál Iron Dawn, z něhož bylo video sdíleno, přitom obsahuje například nahrávky sjezdů NSDAP, obsazování Ukrajiny nacisty nebo videa propagující zdravý životní styl v nacistické Třetí říši. Později bylo zmíněné video, zveřejněné dne 9. srpna, z poslancova veřejného profilu na Facebooku odstraněno.”

Je pozoruhodné, jak daleko jsou někteří lidé schopni ve své nechutnosti zajít. Za něco podobného by měl Huml samozřejmě okamžitě v politice skončit a ve slušné společnosti chodit kanály. Jaká vnitřní duševní hnutí ho vedou k podobným činům, můžeme jen odhadovat. Lidově řečeno, je nejspíš hloupý, nebo nevzdělaný, nebo sprostý. Není ani vyloučeno, že platí všechno najednou. Jak se k tomu postaví vedení ČSSD?

(Citujeme dle Židovský a informační servis.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články