Chystá se schůzka vedení ČSSD, tématem bude odvolání Babiše

ČTK

Jan Birke | FOTO: ČTK

Vedení ČSSD bude jednat o odvolání ministra financí Andreje Babiše z vlády. Aktuálně.cz to potvrdil místopředseda strany ČSSD. „Dosud jsme tuto možnost ve vedení strany neprobírali. Nevím, jestli to bude zítra, určitě to bude debata v nejbližších dnech či týdnech,“ řekl Birke s tím, že se k tématu před pátečním jednáním vedení sociálních demokratů nechce vyjadřovat.

Má jít o posun v současné vládní krizi. Babišovi reálně hrozí, že ho Sobotka odvolá. Zatím totiž nesplnil, co mu zadali poslanci, nevysvětlil své příjmy. Má na to čas do konce dubna. Vedení ČSSD má k dispozici obsáhlý materiál, který popisuje řadu nejasností okolo majetku a financí Andreje Babiše. Více se dočtete zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner