Jak uprchlická vlna do Evropy pokračuje, můžeme také u nás sledovat dramatickou diskusi veřejnosti i politiků o imigrantech. Když ale podrobně studujete statistiky českého ministerstva vnitra na jeho stránce www.mvcr.cz, ocitnete se na jiné planetě. Na planetě bez uprchlíků. Podívejme se na čísla.

V měsíci srpnu letošního roku, kdy by bylo podle médií bylo možné usuzovat, že také Česká republika se ocitla v epicentru uprchlického tsunami, požádalo u nás o azyl jen 106 občanů cizích států. Z toho téměř polovina, konkrétně 46 lidí, bylo z Ukrajiny.

Z válkou rozbouřených zemí k nám ale v podstatě vůbec nikdo nechce. V srpnu požádal o azyl 1 Afghánec, 1 Iráčan (což ale byla opakovaná žádost, takže nevíme, jak dlouho tady je), 5 Libyjců (ovšem žádný muž, jen dvě ženy a tři nezletilé děti) a pouze 9 občanů Sýrie.

A z těch devíti Syřanů byl pouze jediný muž, jinak to byly 4 ženy, 2 nezletilci a jeden nezletilý bez dospělého doprovodu.

Za prvních osm měsíců roku je to zatím pouze 990 žádostí, z nichž je 467 Ukrajinců a překvapivě 106 Kubánců.

Celkově azyl Česko v srpnu udělilo 2 (!) lidem, 27 osobám byla udělena takzvaná doplňková ochrana, 40 rozhodnutí bylo negativních a řízení bylo zastaveno ve 23 případech. To samozřejmě nejsou vyřízeny ty zmiňované případy, kdy někdo požádal v srpnu, protože procedura nějakou dobu trvá.

Takže kde jsou ti teroristé, jak se nám to snaží naznačit prezident Miloš Zeman? A kde jsou lidé, kteří mají zaplavit naše města a obce? Většinou v Německu.

Koncem září bylo oznámeno, že jen za září přijelo do Německa kolem 270 tisíc uprchlíků, od začátku roku zaregistroval tento stát 577 000 (!) žádostí o azyl a za letošní rok očekává příjezd až 800 tisíc imigrantů.

Takže problém je v Evropě skutečně enormní a velmi vážný, ale netýká se Česka.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner