Šokující nahrávka na webu. Soudruzi v Číně tajně jednali o invazi na Tchaj-wan

Členové čínské čestné stráže na čínském ministerstvu obrany v Pekingu (Wikimedia Commons / Public Domain)

Členové čínské čestné stráže na čínském ministerstvu obrany v Pekingu | FOTO: Wikimedia Commons / Public Domain

Čínská lidová republika zažila tento týden už druhý bezprecedentní únik informací. Audionahrávka z přísně tajného jednání vojenských velitelů odhalila velmi podrobný plán Číny zaútočit na Tchaj-wan. 

Kromě úniku policejních dat, která dokládají věznění Ujgurů v čínské oblasti Sin-ťiang, tak mají před sebou komunističtí představitelé další problém. Nejnovější zvuková nahrávka, která byla zveřejněna na YouTube kanálu Lude Media, odhalila přísně tajnou schůzku představitelů Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA) a představitelů provincie Kuang-tung. Na ní je představen podrobný plán invaze na Tchaj-wan, který je dle Pekingu povstaleckou provincií.

()

Záznam ze schůzky, která proběhla 14. května, zřejmě pořídil někdo ze „spojenců“ uvnitř Komunistické strany Číny. Jeho kompletní přepis do angličtiny najdete zde. Podle odborníků vypadá nahrávka autenticky.  „Soudružky a soudruzi, nyní svoláváme rozšířené zasedání (…), a to především proto, abychom rozhodli o hlavních otázkách provincie souvisejících s přechodem na válečný systém,“ zahajuje jednání vysoce postavený funkcionář strany v provincii Čang Chu a předává účastníkům národní mobilizační rozkaz a návrh přechodu z normálního na válečný systém. K rychlému přechodu do válečného stavu je dle nahrávky třeba zaměřit se na tři úkoly: vybudování systému mobilizačního velení národní obrany, zavedení mechanismu práce v době války a přípravu na řízení válečného stavu. Dále pak jednotliví soudruzi diskutovali a navrhovali velké množství velmi konkrétních a obsáhlých řešení vedoucích k úspěšným předválečným přípravám.

Mobilizace východní a jižní válečné zóny by zahrnovala: „V celkovém počtu 20 kategorií a 239 položek, zejména 1 358 oddílů různých typů s celkovým počtem 140 000 osob, 953 lodí různých typů a 1 653 jednotek/souprav různého bezpilotního vybavení. Mezi další prostředky patří 20 letišť a doků, 6 opravárenských loděnic, 14 nouzových překladišť a prostředky jako sklady obilí, nemocnice, krevní stanice, sklady ropy, čerpací stanice atd.“
„Po zasedání musíme na základě jeho ducha urychleně zorganizovat a nahlásit mobilizační určení a určení obranných operací naší provincie. (…) Podle rozmístění provinčního společného vojensko-civilního velení by mělo společné velitelské stanoviště armády v každém městě uspořádat sympozium k pochopení úkolu a shromáždění informací. Všechny úrovně by měly postupovat společně, aby se synchronizovalo plánování. Náčelníku, celé jednání je u konce,“ zakončuje pak jednání předsedající schůze. 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články