Manželka českého předsedy vlády Monika Babišová slavila narozeniny. A kde jinde než na svém oblíbeném Čapím hnízdě, na místě, kvůli kterému je jednou z obviněných v kauze dotačního podvodu. Na svém instagramovém účtu Babišová jasně ukázala, že se lidem dokáže otevřeně vysmívat.

Babišová oslavila 14. června pětačtyřicáté narozeniny a setkala se při té příležitosti se svou rodinou (na fotografiích se nevyskytuje například Babišův syn z prvního manželství, který dnes žije na neznámém místě ve Švýcarsku). A je evidentní, že si to užila.

Kromě fotografií s kamarádkami, s matkou či s Babišem a jejich dvěma dětmi, zveřejnila premiérova manželka skupinovou fotografii, na které mají všichni zúčastnění kšiltovku s nápisem „Sorry jako“. Slovní spojení odkažuje na situaci, kdy Babiš odpálkoval reportéry České televize, kteří mu pokládali nepříjemné dotazy na jeho příjmy. Později je také nazval zkorumpovanou pakáží.

Jak to tak vypadá, Babišovou trestní stíhání a fakt, že policie navrhla, aby ona, její manžel i další lidé včetně Babišovy dcery z prvního manželství byli kvůli padesátimilionové dotaci obžalováni, příliš netrápí. A zveřejnění takovéto fotografie jen dokazuje, že smát se takové závažné věci je možné i ve chvíli, kdy se jedná o manželku premiéra.

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora