Současné Rusko dokázalo, že je kriminálním státem a Putin válečným zločincem, tvrdí Svobodní Rusové

Ilustrační foto. (ČTK / News Pictures / Ukrinform)

Ilustrační foto. | FOTO: ČTK / News Pictures / Ukrinform

Neformální Sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Ildar Gareev, kteří žijí a podnikají v České republice. Nyní vydali prohlášení, kde požadují zřízení mezinárodního tribunálu pro odsouzení ruských válečných zločinů.

Ukrajina se stala obětí masivních raketových útoků ze strany Ruska. Odporné je, že byly záměrně cíleny na civilisty. Ano, Kreml se pokusil zastrašit statečné Ukrajince zákeřným a barbarským ostřelováním. Důkazem toho, že se Rusům nejednalo o vojenské cíle, jsou raketami zasažená dětská hřiště, parky a silnice. Tato neomluvitelná akce byla záměrně povedena ráno, tedy v době, kdy řada lidí jezdí do zaměstnání.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Tato brutalita dokazuje, že současné Rusko je kriminálním a mafiánským státem ovládaným hlavním kmotrem a válečným zločincem Putinem. Ruská federace je nyní srovnatelná s hitlerovským Německem. V obou případech se jedná o říše neskutečného zla. Tyto státy se mstily za svoje neúspěchy na nevinných civilistech. Nacistické Německo kdysi vypalovalo vesnice kvůli útokům na nacistické pohlaváry nebo německé vojáky. V kauze vyhlazení Lidic se jednalo o odvetu za zabití říšského protektora Reinharda Heydricha, zavražděny byly stovky obyvatel včetně žen a dětí.

Putin zdůvodnil zákeřné útoky na ukrajinská města výbuchem na mostě přes Kerčskou úžinu, který spojuje okupovaný Krym s Ruskem. Oba případy mají shodné rysy. Jednalo se nepřiměřenou reakci na předchozí činy a vina napadeného nebyla v okamžiku útoku prokázána. Putin v případě exploze na Kerčském mostě Putin obvinil z tohoto činu Ukrajinu, aniž by předložil usvědčující důkazy. Navíc tento objekt, přes který se přepravuje ruská vojenská technika na Ukrajinu, je legitimním cílem k vojenskému útoku, což se o obytných domech a dětských hřištích říci nedá.

Svobodní Rusové odsuzují tyto brutální útoky proti Ukrajině, který mají jediný účel, zabíjet civilisty a zastrašit její obyvatelstvo. Požadujeme proto zřízení mezinárodního tribunálu, který byl soudil ruské válečné zločiny na Ukrajině. Dále žádáme zpřísnění sankcí proti Rusku a zrušení jakéhokoliv omezení dodávek zbraní napadené Ukrajině.

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články