Soud Babiše juniora před veřejností rehabilitoval. Na rozdíl od otce syn nelhal

Andrej Babiš junior (Pavel Šafr / FORUM 24)

Andrej Babiš junior | FOTO: Pavel Šafr / FORUM 24

Soudce Jan Šott v pondělí komentoval výslech svědka Andreje Babiše mladšího. Babiš junior u soudu vypovídal, že nikdy neměl akcie Farmy Čapí hnízdo, jak tvrdil Babiš starší. Dále řekl, že na dokumentu o převodu akcií není jeho podpis a že se neúčastnil žádných valných hromad společnosti.

Babiš otec u soudu vykládal, kolik dal synovi peněz, a připomenul také předvolební kampaň před sněmovními volbami v roce 2021 v Ústí nad Labem. Tam přišel Andrej Babiš mladší s dokumentaristou Vítem Klusákem. „Křičel na mě, proč jsem mu ublížil, jak jsem mu ublížil,“ řekl Babiš. „Oni ho ovládli a zmanipulovali.“ Už dlouhou dobu se snažil obžalovaný Babiš dávat najevo, že syn zřejmě neví, co říká. „Když je někdo nemocný, tak si už nepamatuje, co bylo.“

(Týdeník FORUM)

Jenže tato dost nechutná taktika oligarchovi nevyšla. Podle soudce Šotta dvě znalkyně nezjistily, že by měl junior sklony k lhavosti, a jeho výpověď je pravdivá. Soudce považuje za prokázané, že junior smlouvy k převodu akcií Farmy Čapí hnízdo nepodepsal, protože na přelomu roku 2007 a 2008, v době, kdy mělo dojít k podpisu smluv na převod akcií, byl Babišův syn ve Spojených státech amerických.

Podepsal je tedy někdo jiný a Babiš starší bude nejspíš vědět, kdo to byl. Sám odmítl dát vzorek svého podpisu k odbornému porovnání.

Když teď bude šéf ANO používat obrat „rozhodnutí nezávislého soudu“, tak by měl také poctivě dodat, že ten samý soud konstatoval, že zřejmě došlo k padělání podpisu a že v této věci měl syn celou dobu pravdu. Ten samý syn, ze kterého vlastní otec dělá blázna, který si nic nepamatuje. Tentýž vlastní syn, u kterého stále zdůrazňoval vážnou nemoc, a pak ho v doprovodu podivného pana Protopopova poslal na Ruskem okupovaný Krym. Už jen záležitost s Krymem by politika, který si pořídil nemovitost ve Francii a může členům své rodiny zařídit nejluxusnější pobyty po celé planetě, stála v normální zemi politickou kariéru. V normální zemi.

Andrej Babiš (ANO) (Profimedia)

Babiše juniora ohledně jeho schopnosti podat svědectví a pravdomluvnosti tento soud rehabilitoval. Není to muž, který si nepamatuje a který je tak nemocný, že ho není třeba brát vážně, loutka zmanipulovaná temnými silami.

A otec? „Ano, lhal jsem kvůli tomu, že jsem chránil rodinu. Moje rodina byla mým vstupem do politiky extrémně poškozená a ano, bohužel jsem musel lhát, protože jsem chránil rodinu. Můžu se za to omluvit, vám i divákům, ale rodina je pro mě prostě důležitější než kariéra politika,“ řekl v rozhovoru pro Novinky.cz Babiš. Tohle řekne člověk, který své děti do všeho zatáhl a obšťastnil nás jejich diagnózami.

Není to jediná lež šéfa ANO. Tato osoba nemá v politice co dělat. Pokud mu jeho voliči prodlužují mocenskou existenci, následují skutečně dost nebezpečného krysaře. Bohužel do propasti za sebou táhnou i ostatní, co nejsou tak naivní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články