Soud kvůli vraždě Kuciaka: Začíná boj s čistým zlem, píše jeho bratr

Facebook

Ján Kuciak s partnerkou Martinou Kušnírovou | FOTO: Facebook

V pondělí začíná soud s vrahy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Vražda otřásla Slovenskem a dodnes budí obrovské emoce. To dokazuje i příspěvek, který uveřejnil Jánův bratr Jozef Kuciak na svém facebookovém profilu.

Vraždu si podle obžaloby objednal podnikatel Marián Kočner, o jehož podnikání Kuciak psal. Samu objednávku vraždy měla zadat Kočnerova známá Alena Zsuzsová zprostředkovateli Zoltánu Andruskóovi. Ten spolupracoval s policií a díky dohodě si odsedí 15 let.

Opravdu nedokážu popsat, co se v nás děje. Jsme lidé z vesnice a nikdy jsme se o nic nesoudili. Máme proti sobě skupinu, která neměla žádné morální překážky krást, vyhrožovat, vydělávat si vraždami,“ píše Jozef Kuciak. 

Přestože bratr Jána Kuciaka uvádí, jak pro něj bude celá věc psychicky náročná, zdůrazňuje: „My Maťku a Janka nedáme a nejsme sami. Je s námi mnoho, mnoho dobrých lidí.“ A příspěvek emotivně zakončil poděkováním za podporu a výzvou: „Strašně nám chybí, nedovolme, aby se to ještě někdy někomu stalo.“

Kuciak a jeho partnerka byli zastřeleni v únoru 2018 v obci Velká Mača v domě, který opravovali. Tragédie vedla k tomu, že novináři napříč redakcemi začali spolupracovat na případech, kterými se Ján Kuciak zabýval. Slovensko také zažilo masové demonstrace, po nichž nakonec skončil premiér Robert Fico.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner