Soud na straně novinářů. Je čas ukázat populistům, že si nemohou dovolit všechno

Facebook

Tomio Okamura a Jaromír Soukup | FOTO: Facebook

Předseda SPD Tomio Okamura, který si svou kariéru založil na šíření strachu a nenávisti, se bude muset omluvit našim kolegům ze serveru Hlídacípes.org. Je to dobrá zpráva, protože politici jako Okamura by měli vědět, že si nemohou dovolit všechno, ač si přejí zpochybňovat práci těch, kdo ukazují na jejich nekalé praktiky.

Deník FORUM 24 má se soudy také zkušenosti – premiér Andrej Babiš prohrál soud se šéfredaktorem Pavlem Šafrem, kterého opakovaně označoval za „parchanta a psychopata“. Vyhráli jsme také soud s TV NOVA, která zpochybňovala pravdivost reportáží o jejím zmanipulovaném zpravodajství.

Soudit se s politiky, kteří útočí na novinářskou integritu, je nutné. Jejich cílem je znevěrohodňovat média a podsouvat voličům, že mají sledovat nějaká ta správná a údajně alternativní, protože prý říkají pravdu. Nebo si ji rovnou přečtou v řetězových e-mailech.

Je ovšem čas určit mantinely toho, co je možné si dovolit. Jiří Ovčáček, Miloš Zeman, Tomio Okamura, Jaromír Soukup… Ti všichni neustále lživě útočí a pomlouvají, jen aby docílili oslabení kritiky na svou osobu a své okolí.

Stejně jako se lidé dokázali postavit za veřejnoprávní média na demonstraci, měli by se postavit za své novináře v dalších nezávislých médiích a stejně tak by se za ně v případě urážek a vyhrožování měly stavět soudy. Není možné všechno ignorovat a jen mlčet, a proto je dobře, že se v případě nepravdivého útoku kolegové z Hlídacího psa obrátili na soud.

Doufejm, že nebyl poslední a že politici poznají, že jejich právo lhát není neomezené.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner