Soud odebral rodičům dvě děti. Nedokázali je ochránit před nadváhou

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Problém se zdravým životním stylem a s tím spojené trable s nadbytečnými kilogramy řeší mnoho lidí. Bohužel se často stává, že se s obezitou potýkají už i děti. Jak informuje deník The Daily Mirror, někdy to může končit velmi dramaticky.

Dvě dospívající děti, jejichž rodiče nedbali nařízení, skončí v pěstounské péči. Až takhle krutě končí jeden z případů, které musel řešit soud ve Velké Británii. Sociální pracovníci totiž upozornili na rodinu, kde jsou děti v nebezpečí kvůli své rostoucí váze.

Přitom rodina měla šanci špatnou situaci napravit. Místní úředníci totiž poskytli nejen členství ve fitness centru, ale také děti zařadili do programu Weight Watchers. Ten pomáhá lidem s redukcí váhy, cvičením i zlepšením zdravotního stavu.

Rodiče ovšem na doporučení odborníků několik měsíců nedbali a svým dětem nenabídli pomocnou ruku při hubnutí. Matka tvrdila, že v době lockdownu nebylo možné s dětmi pracovat na snížení jejich nadváhy.

Soud proto musel přistoupit k drastickému opatření a nařídil děti umístit do pěstounské péče. Soudkyně přitom případ označila za „velmi smutný a neobvyklý“.

Zdá se, že rodiče zřejmě nepochopili naléhavost problému, který jejich dětem hrozí. Podle soudu nedokázali svým potomkům zlepšit jejich život a nepokusili se je naučit jíst zdravěji.

Přitom soud poukázal na to, že v rodině nedocházelo k žádným dalším problémům a děti byly vychovávány s láskou. Přesto však údajně byla nadváha nebezpečná pro jejich život a stala se tak dostatečným důvodem, aby byly děti rodičům odebrány.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články