Soud osvobodil důchodce obžalovaného z hození dvou vajíček směrem k Zemanovi

czechpressphoto.cz

Prezident Miloš Zeman je kryt deštníky během oslav výročí sametové revoluce PETR DAVID JOSEK, Associated Press Prezident Miloš Zeman je kryt deštníky během oslav výročí sametové revoluce 17.11.2014 | FOTO: czechpressphoto.cz

Trestní soud zprostil viny Jindřicha Frühaufa, který podle obžaloby hodil dvě vejce směrem k prezidentovi Miloši Zemanovi. Soudce uvedl, že se skutek nepodařilo prokázat. Důchodce z Kladna vinu popíral, vypověděl, že na shromáždění pouze troubil na vuvuzelu. Za výtržnictví mu hrozily až dva roky vězení, státní zástupkyně pro něj navrhla peněžitý trest 25.000 korun. Dnešní verdikt není pravomocný.

Incident se stal 17. listopadu 2014 na Albertově při odhalení pamětní desky k 25. výročí pádu komunistického režimu. Lidé tehdy Zemanovi na transparentech vytýkali náklonnost k Rusku či vztah k alkoholu. Z davu létaly předměty a zaznívaly výzvy k odstoupení z funkce. Za chování při demonstraci byl nakonec obžalován jediný člověk – Frühauf.

Třiašedesátiletý muž označil své stíhání za hysterickou mašinerii, připadá si jako v Bělorusku, Rusku nebo Číně. Na vuvuzelu hrál, protože ho údajně rozčílilo mimo jiné to, že Zeman v projevu zlehčoval podíl studentů na událostech ze 17. listopadu 1989.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner