Soud rozhodl: Johnny Depp je násilník. Minimálně dvanáctkrát je to prokazatelné

Eric Drooker

Populární americký herec, představitel například Jacka Sparowa z Pirátů z Karibiku, se soudil s anglickým bulvárním deníkem The Sun. Ten totiž Johnnyho Deppa označil za násilníka. Důvodem byla několikerá zranění hercovy exmanželky Amber Heard. Hollywoodský idol žaloval vydavatele listu kvůli pomluvě, ale výsledek soudu mu radost jistě neudělá.

Depp trval na tom, že obvinění The Sun výrazně ovlivnila jeho kariéru, především pak nabídky na role. V době hnutí Me Too totiž filmoví producenti velmi slyší na jakékoliv zmínky o obtěžování, nebo domácím násilí.

Herečka zazářila například ve snímku Aquaman. (zdroj: wikipedia.org)

Právě to nyní soud hvězdě snímků Z pekla, Kokain či Sweeney Todd prokázal. Ve dvanácti případech totiž bylo možné Deppa z napadení jeho bývalé ženy usvědčit. Článek, který v The Sun vyšel v dubnu 2018 a hlavně zmínka o násilníkovi, je podle soudce “ve své podstatě pravdivá”. Anglické soudní jednání Deppa přijde v přepočtu na zhruba 120 milionů korun. 

Zraněná Amber Heard. (zdroj: repro youtube.com)

To však nemusí být pro slavného herce tak hrozné, jako pošramocení pověsti. Peníze, dokonce desetkrát tolik, může idol mnoha žen získat v soudním řízení, které na něj čeká v USA. Tam zažaloval Heard, stejně jako britský deník, za pomluvu. Po bývalé manželce žádá přes jednu miliardu korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články